I MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH DYSTANSOWYCH NA NARTOROLKACH,

Nartorolki -> Wyniki Polska

2011-09-11

W niedzielę 11.09.2011r. z Krynicy Zdrój wystartowały I Mistrzostwa Polski w biegach dystansowych na nartorolkach. Zawody rozgrywane były w ramach Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego.W biegu głównym zawodnicy rywalizowali na dystansie 35km. Po pasjonującym finiszu triumfował Sebastian Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka, tuż za nim (0,6sek) linię mety przekroczył Mariusz Michałek AZS AWF Katowice. Trzeci, ze stratą 1,1sek był Mateusz Ligocki MKS Istebna. Miejsce 4 wywalczył Maciej Staręga UKS Rawa Siedlce, na 5 pozycji uplasował się niespodziewanie Mateusz Soból MULKS Tomaszów Lubelski, a jako 6 linię mety przekroczył Michał Wróblewski AZS Zakopane.Wśród kobiet, które rywalizację na dystansie 15km rozpoczęły minutę po mężczyznach triumfowała Agnieszka Szymańczak AZS AWF Katowice. Miejsce drugie wywalczyła Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski tracąc do zwyciężczyni 1min 3,7sek. Na trzeciej pozycji uplasowała się Ewelina Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne ze stratą 1min 8sek. Miejsce 4 dla Anny Staręga UKS Rawa Siedlce, 5 miejsce zajęła Emilia Romanowicz UKS Puszcza Supraśl, a 6 była Marcela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne.Wśród juniorów, którzy również mieli do pokonania 15km bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Tomaszowa Lubelskiego, którzy zajęli pierwsze 4 miejsca. Triumfował Mateusz Hałasa wyprzedzając Pawła Atalskiego o zaledwie 0,1sek. Trzeci był Karol Mosiądz +0,9sek, a 4 Bartosz Mamrocha. 5 miejsce wywalczył Tomasz Grabień KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz, a 6 był Dawid Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze.Również wśród juniorek najlepsze były zawodniczki MULKS Tomaszów Lubelski. Triumfowała Katarzyna Stokfisz 0,4sek przed Katarzyną Korkosz. Trzecie miejsce wywalczyła Urszula Łętocha KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz tracąc do zwyciężczyni 1min 5,4sek. Na 4 i 5 miejscu uplasowały się kolejne zawodniczki z Tomaszowa Ewelina Pleskacz i Katarzyna Sikora. 6 miejsce dla Weroniki Wyszomirskiej UKS Rawa Siedlce.Wśród chłopców urodzonych w latach 1997-98 rywalizujących na dystansie 8km najlepsi okazali się zawodnicy z Tomaszowa. Szymon Sikora ponad półtorej minuty dołożył swoim klubowym kolegom Szymonowi Bartmańskiemu i Aleksemu Stokfiszowi, którzy do końca zaciekle walczyli o miejsce drugie.Wśród dziewcząt w tym samym wieku również całe podium dla zawodniczek z Tomaszowa. Pierwsza była Martyna Wawrzusiszyn 8,5sek przed druga Jowitą Mosiądz, a trzecia ze stratą 1 minuty była Karolina Sandecka.Wśród chłopców urodzonych w 1999 i młodszych, którzy do pokonania mieli 4km na pierwszym miejscu uplasował się Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski, wyprzedzając o 2,8sek klubowego kolegę Jana Żółkiewskiego i o 3sek kolejnego zawodnika z Tomaszowa Karol SmoluchWśród dziewcząt również dominacja Tomaszowa Lubelskiego. Monika Mazurkiewicz triumfowała 11,9sek przed Moniką Skinder i 33,1sek przed trzecią Katarzyną Sandecką.W osobnej kategorii rywalizowali weterani. Panowie urodzeni przed 1961 rokiem do pokonania mieli 15km. Najlepszy okazał się Edward Mucha wyprzedzając Grzegorza Staręgę i Stanisława Urbańskiego.Pełne wyniki w załączniku