BESKIDY BEZ GRANIC DLA MORAVCOVEJ I MICHAŁKA

Nartorolki -> Wyniki Polska

2011-09-17

W sobotę 17 września po raz 8 rozegrano MIĘDZYNARODOWE ZAWODY NA NARTOROLKACH „BESKIDY BEZ GRANIC” - Memoriał Stanisława LEGIERSKIEGO. Była to trzecia eliminacja Pucharu Polski 2011 w biegach na nartorolkach.Wśród mężczyzn, którzy rywalizowali na dystansie 10km triumfował Mariusz Michałek NKS Trójwieś Beskidzka. Drugie miejsce z czasem o 7,5sek gorszym zajął Maciej Staręga UKS Rawa Siedlce, a trzeci, ze stratą 25,7sek był Sebastian Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka. Na 4 miejscu uplasował się Mateusz Ligocki MKS Istebna, 5 był Jan Antolec LKS Poroniec, a 6 Marcin Rzeszótko AZS AWF Katowice.Najlepszy wśród juniorów, którzy do pokonania mieli również 10km, Rafał Matuszny MKS Istebna, miał czas, który w kategorii OPEN uplasowałby się na 7 pozycji. Drugie miejsce wśród juniorów zajął Paweł Klisz LKS Klimczok Bystra, tracą do zwycięzcy w swojej kategorii 0,6sek. Miejsce trzecie wywalczył Patrycjusz Polok MKS Istebna +45,6sek. 4 był Artur Ferens UMKS Marklowice, 5 Konrad Motor SMS Zakopane, a na 6 miejscu uplasował się Kamil Cymerman MKS Babia Góra Lipnica Wielka.Kobiety rywalizowały na dystansie o połowę krótszym. Najszybciej dystans 5km pokonała Czeszka Klara Moravcova, o 2,6sek wolniejsza była Agnieszka Szymańczak AZS AWF Katowice, a na trzecim miejscu uplasowała się Anna Staręga UKS Rawa Siedlce z czasem gorszym od zwyciężczyni o 15,7sek. 4 była Magdalena Kozielska UKS Regle Kościelisko, na 5 pozycji uplasowała się Emilia Romanowicz UKS Puszcza Supraśl, a pierwszą szóstkę zamknęła reprezentantka Czech Martina Chrastkova.Najlepsza wśród juniorek Patrycja Wąchała LKS Witów Mszana Górna uzyskała czas dający 4 miejsce w grupie OPEN. Drugie miejsce wśród juniorek zajęła Marzena Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice tracąc do zwyciężczyni 37sek, trzecia była Dominika Hulawy MKS Istebna z rezultatem zaledwie 0,4sek gorszym.W grupie juniorów B triumfował Andrej Segec ze Słowacji, przed Bartłomiejem Ruckim NKS Trójwieś Beskidzka, który stracił 2,4sek i Norbertem Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice + 28,8sek.Najlepszą juniorką B okazała się Słowaczka Barbora Klementova, wyprzedając Sylwię Molitor UMKS Marklowice o 8,9sek. Na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski +33sek.W kategorii junior C triumfował Dominik Bury MKS Istebna, na drugim miejscu, ze stratą 15,1sek, uplasował się Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski, natomiast trzeci był Jan Koristek ze Słowacji +24,4sek.Wśród juniorek C najlepsza okazała się Weronika Legierska MKS Istebna, druga była Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski +22,9sek, a trzecia Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce +23,5sek.Wyniki oficjalne w załączniku