Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Sprinty na nartorolkach w Ustroniu wygrywają Grzegorz Legierski i Katarzyna Witek

Nartorolki -> Wyniki Polska

2016-04-18

W sobotę 16 kwietnia oficjalnie zainaugurowano sezon zawodów na nartorolkach w Polsce. O zawodach w Augustowie już pisalismy, teraz czas na VIII Mistrzostwa Ustronia w sprintach stylem klasycznym. Zawody wygrali Katarzyna Witek i Grzegorz Legierski z team nabiegowkach.pl.

 

Obszerną fotorelację oraz wyniki znajdziecie na stronie organizatora

TUTAJ

Andrzej Nowiński, główny sprawca zawodów: Wszystko udało się super. Pogoda wprost wymarzona. Pomysł zamknięcia bulwaru dla ruchu na całej długości trasy wyścigu sprawdził się w 100%. Jak na zawody nartorolkowe zawodników sporo. Dużo atrakcji dodatkowych – pokazy sprzętu, testy łyżworolek, desek, dobra muzyka. Po prostu atmosfera fajnego sportowego święta.

Obecni na zawodach przedstawiciele Miasta po raz kolejny potwierdzili że już wkrótce (2017) w Ustroniu powstanie profesjonalna trasa nartorolkowa przygotowana równocześnie do naśnieżania w zimie. Rokuje to bardzo dobrze dla rozwoju naszych działań związanych z nartami biegowymi i nartorolkami.

 

Zawodnik naszego teamu Józef Wojtyła z Pogórza zajął piąte miejsce w kategorii OPEN. Z wyniku nie jest jednak do końca zadowolony - zaraz na początku wypadł mi grot w jednym z kijów, cały dystans biegłem odpychając się praktycznie jednym kijkiem. Oczywiście, że była to spora strata, jednak nie chcę spekulować jak mogłoby się to zakończyć - powiedział nam Józef. Dodajmy, że jego strata do zwycięzcy wyniosła 21 sekund. W swojej kategorii wiekowej Józek zajął trzecie miejsce (foto poniżej, Józef Wojtyła drugi z prawej)

 

ustron

 

Zapytaliśmy jeszcze o wrażenia z zawodów - super impreza, organizacja na piątkę, fajne nagrody, widać, że zawody w Ustroniu rozwijają się z roku na rok.

 

redakcja

 

foto. nartki.org

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl