Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Drugi dzień MP UKS-ów i Finał Pucharu Polski 2016 w Marklowicach [OFICJALNE WYNIKI + FOTO]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2016-09-25

Drugi dzień rywalizacji w śląskich Marklowicach to biegi na nartorolkach stylem dowolnym. Zawodniczki i zawodnicy walczą w drugim dniu Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych (kategorie E, D i C) oraz w Pucharze Śląska, który jest finałem tegorocznego Pucharu Polski PZN na nartorolkach. Ponizej pierwsze wyniki poszczególnych kategorii.

 

Zawody rozpoczęły sie o godzinie 9 rano startem najmłodszych biegaczek z kategorii E (2005 i młodsze), które podobnie jak wczoraj zmagały się z dystansem dwóch kilometrów. Wczorajszy wyniki powtórzyła zawodniczka tomaszowskiego MULKS Weronika Juzeluk, która zdobyła tym samym swój drugi złoty medal MP. Srebro zdobył klubowa koleżanka Weroniki Karolina Kuć. Brąz dla srebrnej wczoraj Patrycji Traczyk  z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

4. Laura Wantulok WSS Wisła

5. Karolina Chrószcz UMKS Marklowice

6. Katarzyna Rećko UKS Orliki w Starej Kamionce

 

Bieg chłopców w tej kategorii to drugie złoto Mistrzostw w Marklowicach dla Artura Baczyńskiego z miejscowego UMKS. Kolejne medale dla zawodników MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Szymona Bełza i Macieja Dubasa.

4. Igor Kowalski UKS Rawa Siedlce

5. Kamil Winkler UMKS Marklowice

6. Dominik Kanik LKS Klimczok Bystra

FOTORELACJA ze startu grupy E w obiektywie Mariusza Bosia

 

Kategoria D ('04'03) dzisiaj biegała dystans dwukrotnie dłuższy czyli 4 kilometry. Konkurencję dziewcząt wygrała Hanna Popko z UKS Hubal Białystok. Zawodniczka zdobyła swoje drugie złoto zawodów. Srebro dla Rozalii Prokurat z UKS Rawa Siedlce, brąz dla srebrnej wczoraj, zawodniczki LKS Klimczok Bystra Marii Jakubiec.

4. Zofia Dusińska LKS Klimczok Bystra

5. Weronika Piasecka MKS Karkonosze Jelenia Góra

6. Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne

 

W biegu juniorów D na dystansie 4 kilometrów najszybszy okazał się Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka. Medale srebrny i brązowy dla zawodników MKS Istebna Kamila Kajzara i Jana Zawady.

4. Bartłomiej Krawczyk MKS Karkonosze Jelenia Góra

5. Rafał Patkowski MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

6. Oskar Finowski MKS Karkonosze Jelenia Góra

 

Juniorki C, które oprócz MP rywalizują także w Pucharze Polski PZN, rywalizowały na dystansie 6 kilometrów. Zwyciężyła Czeszka Laura Kohutowa reprezentująca klub NKS Trójwieś Beskidzka. Srebrny medal wywalczyła Weronika Nieściór z Tomaszowa Lubelskiego, któa wczoraj zajęła trzecie miejsce. Dzisiaj najniższy stopień podium zajęła Luiza Motyka z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

4. Aleksandra Nakas MKS Karkonosze Jelenia Góra

5. Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

6. Anna Berezecka  MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

 

Kategoria junior C ('01'02) to drugi złoty medal MP UKS-ów (także PP PZN 2016)dla Bartosza Cielniaka z Tomaszowa Lubelskiego. Tutaj podobnie jak w kategorii D, pozostałe medale zdobyli zawodnicy istebniańskiego MKS-u Antoni Juroszek i Grzegorz Zawada.

4. Dawid Ciećko MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

5. Artur Bożek LKS Klimczok Bystra

6. Emil Pleskacz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

 

Zawody w Marklowicach to także biegi dla amatorów biegających na nartorolkach. Bieg pań wygrała Sylwia Molitor z Marklowic, przed Kamilą Sobień (Marklowice) i Dorotą Stokfisz z Rabinówki k/Tomaszowa Lubelskiego. Czwarta lokata dla Magdaleny Marcol z Marklowic.

W biegu panów zwyciężył zawodnik naszego skipol.pl TEAMU Józef Wojtyła z LKS Pogórze. Józek wyprzedził dwóch zawodników Ski Teamu Wodzisław Śląski Andrzeja Kubicę i Jerzego Lisowskiego. Czwarta lokata dla Ryszarda Somerlika z Skoczowa, piąta dla trenera wodzisławskiego klubu Krzysztofa Skorupy.

 

Finałowe zawody Pucharu Polski PZN 2016 na nartorolkach czyli Puchar Śląska to oczywiście także  starsze kategorie wiekowe PZN czyli seniorzy/ki oraz juniorzy/ki A i B. Dzisiaj padały rozstrzygnięcia dotyczące ostatecznej kolejności w nartorolkowym sezonie.

Juniorki B ('00'99) A ('97'98) oraz seniorki (+'96) rywalizowały na tym samym ośmiokilometrowym dystansie.

Do niespodzianki doszło w kategorii B, gdzie niepokonana w tym sezonie Monika Skinder ( zawodniczka urodzona w roku 2001, została przeniesiona do kategorii junior B) z Grupy Oscar Tomaszów Lubelski musiała uznać wyższość aż dwóch rywalek z MKS Istebna. Bieg wygrała Eliza Rucka, przed Marceliną Wojtyłą i wspomnianą już Skinder.

4. Kamila Gruszka NKS Trójwieś Beskidzka

5. Magdalena Kobielusz MKS Istebna

6. Justyna Stefaniuk UKS Rawa Siedlce

 

Bieg juniorek A wygrała Klaudia Kołodziej z LKS Witów SKI, przed Janą Kawulokową z NKS Trójwieś Beskidzka i Różą Łyjak z MKS Karkonosze. Kolejne lokaty dla Natalii Bury z WSS Wisła i Anny Bieleckiej z UKS Rawa Siedlce. W tym biegu wystartowało tylko pięć zawodniczek.

Wreszcie rywalizacja seniorek. Tutaj wygrała Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Dodajmy przy okazji, że Marcela od tego roku szkolnego jest trenerką z Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Drugie miejsce zajęła wracająca po latach do biegania na nartorolkach i nartach Anna Staręga z UKS Rawa Siedlce. Najniższy stopień podium dla Andżeliki Szyszki z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Kolejne lokaty dla Karoliny Maruszczak z MKS Karkonosze Jelenia Góra i Joanny Bronisz z UKS Rawa Siedlce. W tej kategorii wystartowało i dotarło do mety takżę pięć zawodniczek.

 

Juniorzy B, A i seniorzy to najdłuższy dzisiaj dystans w ramach Pucharu Śląska - 12 kilometrów stylem dowolnym.

W kategorii B wygrał Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk, przed Damianem Dawidem z KS Jedność Nowy Sącz i Janem Żółkiewskim z Tomaszowa Lubelskiego.

Juniorzy A to zwycięstwo Mateusza Haratyka z NKS Trójwieś Beskidzka, druga lokata to Maciej Popieluch z KS Jedność Nowy Sącz, trzecia dla Michała Skowrona z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Wreszcie seniorzy i dublet zawodników/trenerów MKS Karkonosze Jelenia Góra. Wygrał Adrian Cheba, przed Piotrem Skowronem. Podium uzupełnił Krzysztof Małkiński z Hubala Białystok.

Więcej szczegółów w wynikach poniżej.

 

 OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW

 

Za wyniki dziękujemy firmie pifsport, która prowadziła biuro zawodów i pomiar czasu. Właścicielom firmy Teresie i Feliksowi Piwowarom dziękujemy za cierpliwość :)

 

UWAGA! ranking końcowy Pucharu Polski PZN 2016 na nartorolkach TUTAJ

 

kace

 

 

Komentarze - 20

Amator

Opublikowano: 2016-09-25 12:17:02

Kiedy wyniki poxostałych zawodników

redakcja

Opublikowano: 2016-09-25 12:31:53

Jak tylko dostaniemy

Obserwator

Opublikowano: 2016-09-25 15:47:42

CO się stało, że niepokonana Monika Skinder z Tomaszowa dopiero trzecie miejsce ??

obserwator 2

Opublikowano: 2016-09-25 16:22:58

zle rolki posmarowane nie jechały jak innym

Obserwator

Opublikowano: 2016-09-25 16:48:31

Zobaczymy jak długo będzie trwała dobra passa Moniki... I czy będziemy mieli przyjemność Ją oglądać jak biega w kat.Seniorek za kilka lat.... Talent może i jest, tylko pytanie czy nie zostanie "zajechana " treningami, które teraz wykonuje ....

obserwator 2

Opublikowano: 2016-09-25 17:24:53

byłem na trasie i widziałem , gołym okiem widoczne było ile pracy Monika musi włozyc żeby utrzymać tępo spokojnie biegnących dziewczyn rolki rolki rolki

Zawodnik

Opublikowano: 2016-09-26 20:58:33

Rolki były te same: te same koła i łożyska.

Obserwator

Opublikowano: 2016-09-25 18:12:39

Rolki ( generalnie sprzęt )to jest jedno.... A eksploatowanie organizmu, w dodatku tak młodego! to jest drugie.... Szkoda, że dla Trenera liczy się co jest teraz, w danym momencie... Nie interesuje się tym, co będzie za 5, 10 czy 15lat.. Jak będzie funkcjonować dana zawodniczka/ zawodnik.. Wszystko się kręci niestety wkoło pieniędzy.. i to jest smutna prawda....

a czy panstwo nie macie zdjec z zawodow??

Opublikowano: 2016-09-25 19:39:31

kibic

Opublikowano: 2016-09-25 19:51:14

Bez wzgledu na to czy Monika byla 1 czy 3 znow wyszlo na to ze juniorki B sa lepsze od juniorek A.

Obserwator

Opublikowano: 2016-09-25 20:39:04

A kto ma robić wyniki w Juniorkach A ?? Tam nie ma komu biegać! Polskie Biegi narc. zrobiły krok w tył jak nie dwa!

kibic

Opublikowano: 2016-09-26 04:42:03

To wiem. Spodziewałem sie lepszego wyniku po Kołodziej-jest w kadrze. A tu 4 juniorki B maja od niej lepsze czasy. Kolejny rok z rzędu stawiam pytanie jaki jest sens osobnej kategorii a u dziewczyn? To sztuczne zwyciestwa punkty i tak naprawdę uluda skoro 2-3 lata młodsze maja duzo lepsze czasy.

amator

Opublikowano: 2016-09-26 08:10:14

BARDZO WIELU ZDOLNYCH ZAWODNIKÓW PRZECHODZI NA BIATLON.TAK JEST SPOKOJNIEJ I NORMALNIEJ.

prezes PZN

Opublikowano: 2016-09-26 12:24:09

Bo w biathlonie jest normalniej

Logan

Opublikowano: 2016-09-26 21:01:34

No faktycznie, nie mogę przestać liczyć.

EYOF FAN - do SKIPOL i zainteresowanych

Opublikowano: 2016-09-26 14:50:34

Wiadomo z regulaminu EYOF, że limitem są cztery miejsce dla M i cztery miejsca K. Nie jest to jednak równoważne z tym, że finansujący wyjazd PKOl będzie "chciał" wykorzystać całe limity. Niewykorzystanie natomiast przez PKOl limitów w ramach oszczędności będzie kolejnym, uważam, dużym krokiem w tył czyli dalszym raczej zwijaniem biegów narciarskich w Polsce niż ich rozwijaniem. Młodzież musi mierzyć się z resztą Świata jeśli oczekiwane są późniejsze efekty jej ciężkiej pracy. To stąd bierze się przecież dopiero realna motywacja do wyrzeczeń jakim jest podporządkowanie swojej młodości ciężkim treningom. Moja sugestia do SKIPOL polega na tym, żeby jako strona MEDIALNA już teraz drążyć temat w PKOl odnośnie planów finansowania wyjazdu zawodników oraz (koniecznie) odpowiedniej liczby trenerów. Temat ewentualnego wyjazdu tzw. "działaczy" uważam za etyczny dopiero pod warunkiem zapewnienia finansowania wyjazdu dla 4K, 4M oraz czterech trenerów. Obawiam się sytuacji, kiedy to w styczniu 2017 zostaniemy poinformowani na portalu, że jak zwykle młodzi biegacze z Polski pozbawieni zostają kolejnej szansy kontaktu ze światem biegów narciarskich z powodu oszczędności. Rozleje się wtedy pod artykułem fala krytyki z której właściwie ... nic konstruktywnego nie wyniknie. Zachęcam środowisko biegaczy do rzeczowej dyskusji tutaj, a redakcję jako realną platformę skupiająca zainteresowanych biegami - do działania. Wydaje mi się że warto drążyć skałę. Pozdrawiam serdecznie redakcję i wszystkich zainteresowanych.

ada

Opublikowano: 2016-09-26 20:23:10

popieram w pelni bez takich mozliwosci nie ma mowy aby mlodzi cos osiagneli w biegach

Zawodnik

Opublikowano: 2016-09-26 20:57:12

Do wszystkich obserwatorów i innych.. Monika wygrywa- źle, przegrywa- też źle. Czepiliście się jej jakby wam kiedykolwiek coś zrobiła. Przypomnę tylko, że biegi narciarskie to nie piłka- wygrywa się dla siebie.. "CO się stało, że niepokonana Monika Skinder z Tomaszowa dopiero trzecie miejsce ??" ~` pier****** się w łeb. Co chciałeś osiągnąć tym zdaniem? Chciałeś zabłysnąć, urazić zawodniczke? Mam nadzieje, że Monika jest obojętna na takich szaraków i wsadzi sobie w... nos nic nie warty komentarz nic nie wartego OBSERWATORA.

Obserwator 5

Opublikowano: 2016-09-26 23:01:58

Ale bulwers :))

kibic

Opublikowano: 2016-09-27 04:16:35

Jest dobra i nalezy sie z tego tylko cieszyc. Czy za 4 lata będzie biegala i jak - czas pokaze. Skad tyle emocji nad Monika?:-). Widze ze wzbudza wiecej rozwazan niz realny problem-co zrobic i jak dzialac, aby środowisko biegowe w koncu bylo postrzegane jak wazna dyscyplina w PZNie. To wzbudza emocje wylacznie po fakcie i wtedy na forum robi sie larum.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl