Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bjoergen i Ustiugov najlepsi w biegach ze startu wspólnego podczas Blink Festivalu

Nartorolki -> Wyniki świat

2017-07-28

Marit Bjoergen i Sergey Ustiugov okazali się najlepsi w dzisiejszych zawodach rozgrywanych w ramach Blinku Festivalu na 10 i 15km techniką dowolną, ze startu wspólnego. Dobry występ Maciej Staręgi.

 

Pierwsi do dzisiejszej rywalizacji ruszyli panowie, ale nie wszyscy, tylko ta część, która do biegu ze startu wspólnego musiała się kwalifikować. Organizatorzy do biegu ze startu wspólnego postanowili dopuścić 32 panów, z racji, że chętnych było więcej przeprowadzono kwalifikacje, jednak nie dla wszystkich, 15 zawodników dostało prawo startu bez kwalifikacji, można ją było zdobyć na przykład zajmując czołową pozycję podczas wczorajszego biegu pod górę. Do walki o pozostałe 17 miejsce przystąpiło ostatecznie 40 mężczyzn. I tu najszybsi Norwegowie : pierwszy Aleksander Emil Dyrberg Ek, drugi Morten Eide Pedersen, trzeci Even Hippe, a tuż za nimi, również z awansem do biegu głównego, nasz reprezentant – Maciej Staręga. Czas zwycięzcy to 3:20.01, strata Maćka wyniosła 3,88 sekundy.

 

Następnym w kolejności biegiem rozgrywanym dziś dla biegaczy narciarskich był start wspólny kobiet na dystansie 10km techniką dowolną, oczywiście na nartorolkach. U pań na liście startowej widniało 48 nazwisk, do startu ostatecznie przystąpiło ich 39, a 30-stu udało się ukończyć bieg, pozostałe zostały zdublowane. Najszybsza natomiast okazała się Norweżka Marit Bjoergen, 0,6 sekundy za nią, na drugiej pozycji Szwedka Charlotte Kalla, trzecie miejsce dla kolejnej reprezentantki kraju Wikingów - Maiken Caspersen Falli, która przyprowadziła do mety większą grupę zawodniczek, starta Falli to 8,3 sekundy. Heidi Weng dopiero na 10 pozycji.

 

Ostatnia, dzisiejsza rywalizacja biegaczy narciarskich na nartorolkach to bieg mężczyzn na 15km ze startu wspólnego. Najszybszy okazał się Rosjanin Sergey Ustiugov, który zdecydowanie, czyli o 2,2 sekundy wygrał finisz z 14-osobowej grupy. Drugi Norweg Sindre Bjoernestad Skar, trzeci Szwed Teodor Peterson (strata 2,9s). Strata 14-stego na mecie – Gaute Kvale wyniosła 6,6 sekundy. Maciej Staręga zajął 28 pozycję ze stratą 1:17,2. Bieg udało się ukończyć 29 panom. Trzech zostało zdublowanych.

 

Zdjęcie : Axelar / Orjan Dalseth (blinkfestivalen.no)

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 1

xx

Opublikowano: 2017-07-29 06:06:46

Z tym że to był dobry bieg Maćka, nie przesadzajmy. Kwalifikacja mi poszła ok,bieg już beznadziejnie. Młodsi o 8 lat panowie mieli zdecydowanie mniejszą stratę.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl