Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nartorolkowe Mistrzostwa Świata Solleftea 2017 [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2017-08-07

Od 3 do 6 sierpnia w szwedzkiej miejscowości Solleftea rozgrywane były Nartorolkowe Mistrzostwa Świata. Bogaty program zawodów -  cztery starty : biegi interwałowe stylem dowolnym, sprinty stylem dowolnym, biegi dystansowe ze startu wspólnego stylem klasycznym i sztafety sprinterskie stylem dowolnym, to menu, jakie zaserwowali zawodnikom organizatorzy.

 

Dzień pierwszy rywalizacji – 3 sierpnia, to indywidualne biegi dystansowe „łyżwą” ze startu metodą interwałową. W Mistrzostwach Świata, podobnie jak w Pucharze Świata możemy oglądać rywalizację seniorów i oddzielnie juniorów. Najkrótszy dystans tego dnia to 13,5km, które miały do pokonania juniorki. Bieg wygrała Rosjanka, Anna Zherebyateva przed dwoma Szwedkami Emmą Larssson i Fridą Karlsson. Pierwsza trójka zmieściła się w niespełna 10 sekundach. Lista wyników liczy 25 nazwisk.

WYNIKI 

 

Juniorzy tego dnia mieli do pokonania 18km i tu podobnie jak w biegu dziewczyn wygrywa Rosjanin, przed dwoma reprezentantami gospodarzy. Pierwszy jest Alexander Grigoriev, drugie miejsce dla Hugo Jacobssona, trzeci Leo Johansson. Podobnie jak u dziewczyn, różnice niewielkie, starta trzecie zawodnika to 23 sekundy, 7 zawodników zmieściło się w 1 minucie. 21 zawodników ukończyło ten bieg.

WYNIKI 

 

Na dystansie 18km ścigały się również seniorki. Za sprawą znanej z narciarskiego Pucharu Świata – Linn Soemskar pierwsze złoto trafiło do Szwecji. Druga jej rodaczka, również biegająca zimą na nartach - Maja Dahlqvist, jednak jej strata to 1:40, trzecia Rosjanka Svetlana Nikolaeva ze stratą 2:01. Bieg ukończyło 15 zawodniczek. WYNIKI 

Najdłuższy dystans tego dnia mieli do pokonania seniorzy – 22,5km. Na podium znaleźli się oczywiście Szwed i Rosjanin – pierwsze miejsce dla Andersa Svanebo, drugi ze stratą 1:22 Alexander Bolshunov. Na trzecim miejscu pierwszy i jedyny reprezentant innego kraju niż Rosja i Szwecja, który zdobywa tego dnia medal Mistrzostw Świata – Norweg Even Hippe. Hippe do srebra stracił 2 sekundy. Lista wyników liczy 22 nazwiska. WYNIKI

 

Podsumowując w czterech kategoriach wystartowało w sumie 85 zawodników i zawodniczek. Poza wyżej wymienionymi reprezentantami Szwecji, Rosji i Norwegii, swoich przedstawicieli wysłały również takie państwa jak : Włochy, Niemcy, Słowacja, Łotwa, Rumunia, Ukraina, Białoruś, Kanada i Tajlandia. W biegach na nartorolkach zawodnicy również zdobywają FIS punkty.

 

Dzień drugi to biegi sprinterskie. Dla przypomnienia formuła zawodów sprinterskich na nartorolkach wygląda następująco, najpierw zawodnicy startują w kwalifikacja, aby później rywalizować parami w pucharowej drabince o dojście do finału i zwycięstwo. Do biegów finałowych kwalifikuje się 16 zawodników. Zawodnik aby wygrać musi przebiec 5 biegów ( kwalifikacje, 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał i finał). Tego dnia „do głosu doszli” Włosi, którzy wywalczyli tego dnia trzy medale, z czego dwa złote i Słowacy z jednym medalem za sprawą Aleny Prochazkovej.

Juniorki :

 1. Alba Mortagna, Włochy
 2. Amalie Olsen, Norwegia
 3. Julie Arnesen, Norwegia

Wyniki : TUTAJ

Juniorzy :

 1. Adam Persson, Szwecja
 2. Mattia Armelini, Włochy
 3. Andrey Gusev, Rosja

Wyniki : TUTAJ

Seniorki :

 1. Olga Letucheva, Rosja
 2. Alena Prochazkova, Słowacja
 3. Linn Soemskar, Szwecja

 

Seniorzy :

 1. Emanuele Becchis, Włochy
 2. Jostein Olafsen, Norwegia
 3. Vitaliy Smirnov, Rosja

 

nartorolki

 

Trzeci dzień rywalizacji nartorolkarzy to biegi dystansowe stylem klasycznym ze startu wspólnego na 12km dla juniorek, 16km dla juniorów i seniorek i 20km dla seniorów. Tego dnia gospodarze byli mało gościnni zdobywając większość medali, jednak jeden z nich odebrała im Niemka. To pierwszy medal dla reprezentacji Niemiec.

Juniorki :

 1. Anna Zherebyateva, Rosja
 2. Emma Larsson, Szwecja
 3. Julia Richter, Niemcy

 

Juniorzy :

 1. Leo Johansson, Szwecja
 2. Eric Rosjoe, Szwecja
 3. Gabriel Strid, Szwecja

 

Seniorki :

 1. Linn Soemskar, Szwecja
 2. Alena Prochazkova, Słowacja
 3. Maja Dahlqvist, Szwecja (podium w tej kategorii na zdjęciu głównym)

 

Seniorzy :

 1. Alexander Bolshunov, Rosja
 2. Anders Svanebo, Szwecja
 3. Robin Norum, Szwecja

 

Czwarty i ostatni dzień Mistrzostw to bardzo widowiskowe sztafety sprinterskie stylem dowolnym.

Juniorki :

 1. Norwegia ( Foasnes, Olsen)
 2. Szwecja (Karlsson, Larssson)
 3. Niemcy (Richter, Richter)

Juniorzy :

 1. Włochy (Amellini, Becchis)
 2. Szwecja (Johansson, Persson)
 3. Rosja (Grigorev, Karakosov)

Seniorki :

 1. Szwecja (Dahlqvist, Soemskar)
 2. Rosja (Mikhailova, Letucheva)
 3. Włochy (Bolzan, Bolzan)

Seniorzy :

 1. Norwegia (Hippe, Andresen)
 2. Szwecja (Persson, Silfver)
 3. Słowacja (Sulek, Mlynar)

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

 

Zdjęcia : fis-ski.com

Arkadiusz Posiadała

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl