Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nartorolkowy Puchar Świata w Madona [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2017-08-13

W Madona na Łotwie rozegrano kolejną edycję Pucharu Świata FIS w biegach na nartorolkach. W ten weekend rywalizowano w sprincie techniką dowolną, prologu stylem klasycznym, a całość zamknął bieg pościgowy łyżwą.

 

Piątkowy sprint, na dystansie 200 metrów wygrał Włoch Emanuele Becchis przed Norwegami Ragnarem Bragvin Andresenem i Kristianem Ankersenem. Wśród kobiet najlepsza okazała się Alena Prochazkova ze Słowacji, drugie miejsce zajęła Rosjanka Olga Letucheva, a trzecia była Lisa Bolzan z Włoch.

Wśród juniorów triumfowali Włoszka Alba Mortagna i Rosjanin Dmitriy Karakosov.

 

WYNIKI SPRINT F

 

W sobotnim prologu panie miały do pokonania 5 kilometrów, a panowie o jedno okrążenie więcej czyli 7,5 km techniką klasyczną. Zwyciężyli Szwedzi Robin Norum przed Victorem Gustafssonem, a na trzecim miejscu uplasował się Anton Shatagin z Rosji. Wśród kobiet ponownie najlepsza okazała się Alena Prochazkova, która wyprzedziła Szwedki Sandrę Olsson i Helene Soederlund.

W biegach juniorskich wygrywali Yuliia Krol z Ukrainy i Szwed Gabriel Strid.

 

WYNIKI PROLOG CL

 

W niedzielę, na zakończenie zmagań na Łotwie, zawodników czekały biegi pościgowe techniką dowolną. Wśród kobiet, które rywalizowały na dystansie 10 km, kolejność na podium nie zmieniła się. Alena Prochazkowa powiększyła tylko przewagę nad rywalkami ze Szwecji Sandrą Olsson i Helene Soederlund.

W biegu mężczyzn prowadzenie utrzymał Szwed Robin Norum, drugi był jego rodak Victor Gustafsson, a na trzecie miejsce awansował Ragnar Bragvin Andresen z Norwegi.

Pierwsze miejsce wśród juniorek wywalczyła Yuliia Krol z Ukrainy, a najlepszym juniorem okazał się zawodnik gospodarzy Raimo Vigants.

 

WYNIKI POŚCIGOWY F

 

Kolejne zawody, kończące cykl nartorolkowego Pucharu Świata, odbędą się za miesiąc w dniach 8-10 września we włoskim Trento.

 

foto: facebook.com/fisrollerskiing

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl