Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Toppidrettsveka 2017 na nartorolkach [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2017-08-20

Sprinty klasykiem w czwartek, biegi dystansowe i sprinty łyżwą w piątek oraz bieg na dochodzenie klasykiem w sobotę składały się na cały tour, w którym rywalizowali najlepsi na świecie narciarze biegowi, tym razem na nartorolkach w Toppidretsvece. Dodatkowo w sobotę rano rozegrano krótki bieg pod górę – Kvilhaugen Opp, który jednak nie liczył się do klasyfikacji ogólnej i cieszył się mniejszą popularnością. Wszystkie wyniki poniżej.

 

 

Pal Troan Aune przed Johannesem Hoesflot Klaebo i Eirikiem Brandsdalem – tak wygląda podium pierwszego dnia zawodów – sprintu stylem klasycznym w kategorii mężczyzn. Wśród Kobiet wygrała Linn Soemskar, miejsce drugie zajęła Kathrine Harsem, a trzecie Heidi Weng.

Wyniki mężczyzn : TUTAJ

Wyniki kobiet : TUTAJ

 

Drugi dzień to rywalizacja w biegach dystansowych techniką dowolną rano i sprintach również łyżwą popołudniu. Poranny bieg pań wygrała Heidi Weng przed Astrid Jacobsen i Anną Haag. Bieg panów wygrał natomiast Dario Cologna, który pokonał Calle Halfvarssona i Livo Niskanena, którzy to zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Wyniki kobiet : TUTAJ

Wyniki mężczyzn : TUTAJ

Bieg sprinterski to już dominacja młodego gwiazdora – Johannesa Klaebo, który na finiszu biegu finałowego ograł znanego ze sprintów na nartorolkach, medalistę MŚ – Ragnara Bragvina Andresena, miejsce trzecie zajął Even Northug. Bieg kobiet wygrała Barbro Kvaale, drugie miejsce zajęła Linn Soemskar, a trzecie Heidi Weng.

Wyniki mężczyzn : TUTAJ

Wyniki kobiet : TUTAJ

 

 

Trzeciego dnia na biegaczki czekał bieg pościgowy stylem klasycznym na dystansie 12km. Najszybsza tego dnia była Anna Haag, jednak to Heidi Weng została zwyciężczynią całej imprezy. Drugie miejsce dla Linn Soemskar, trzecia Astrid Jacobsen.

Wyniki biegu na dochodzenie : TUTAJ

„Zwyciężczyni dnia” - czasy biegu klasykiem : TUTAJ

 

Panowie mieli tego dnia do pokonania dłuższy dystans – 15km, również stylem klasycznym. Najszybszy tego dnia był Andrew Musgrave, a zwycięstwo w całym cyklu dla Calle Halfvarssona. Miejsce drugie zajmuje Johannes Klaebo, a trzecie Petter Northug.

Wyniki biegu na dochodzenie : TUTAJ

„Zwycięzca dnia” - czasy biegu klasykiem : TUTAJ

 

W rozgrywanym obok Toppidretsveki biegu Kvilhaugen Opp, biegu pod górę na krótkim dystansie, 1.7km wygrali Trond Einar Moen Pedersli i Ingvild Larsen Mikaelsen.

Wyniki : TUTAJ

 

Zdjęcie : facebook Toppidrettsveka

Arkadiusz Posiadała

 

archiwalne wyniki w artykułach poniżej - zapraszamy

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl