Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kolejną edycję Pucharu Anglii, godzinny bieg w Hillingdon wygrywa Szymon Orłowski

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-07-09

Kolejne zawody Pucharu Anglii rozegrano w ubiegłą sobotę na torze w podlondyńskim Hillingdon. W biegu godzinnym stylem dowolnym zwyciężył nasz rodak Szymon Orłowski z Boguszowa Gorców obecnie mieszkający w Anglii i reprezentujący klub London Region Nordic Ski Club (LRNSC) . Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie pokonał 27kim w czasie 59 minut i 40 sekund.

 

Zawody wchodziły w skłąd GB series, czyli Pucharu Wielkiej Brytanii, do którego zaliczas się biegi dwóch regionalnych cykli Pucharu Szkocji i Pucharu Anglii.

W biegu, w którym wystartowało łącznie ponad 30 zawodniczek i zawodników startowało także kilku naszych rodaków. Szóste miejsce w biegu głównym zajął Marek Pasterny, ósmy był Grzegorz Stasik i jedenasty Andrzej Bojarski. Syn tego ostatniego, Sam wygrał wśród juniorów w kategorii 14-17 lat.

 

Oddajmy głos zwycięzcy zawodów Szymonowi Orłowskiemu:

To był bardzo fajny bieg dla mnie, trochę było ciepło bo temperatura dochodziła do 30 stopni ale w końcu wszystkim słońce świeciło tak samo. W tym roku poświęciłem trochę więcej czasu na trening i z efektów jestem bardzo zadowolony. Już w Dusznikach podczas uphillu (Szymon startował w Asfalt Uphill w Dusznikach Zdroju) czułem się naprawdę dobrze i byłem bardzo zadowolony ze swojego biegu jednak tam konkurencja była znacznie mocniejsza.

Nauczony doświadczeniami z poprzednich startów na torze w Hillingdon, który jest dość krótki nie chciałem biec w grupie i rozstrzygać na finiszu tylko pobiegłem mocno od początku i już po trzech okrążeniach udało się uciec.

 

anglia

Szymon Orłowski na tarsie godzinnego biegu w Hillingdon

 

Tyle sobotni zwycięzca, zauważmy, że nasi rodacy stanowią sporą grupę zawodników regularnie startujących w zawodach nartorolkowych w Anglii i Szkocji, oczywiście z sukcesami. Na starcie zabrakło Grzegorza Motyki, który króko skomentował zwycięstwo Szymona: Szymek zawstydził konkurencję, będzie z kim zmiany robić na 4 godz biegu.

 

WYNIKI BIEGU

 

GALERIA FOTO - foto.Mary Wray,LRNSC

 

red

foto: Mary Wray

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl