Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bolzan i Becchis wygrywają sprint! Puchar Świata w Madonie! [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-07-21

Pierwszy dzień Pucharu Świata na nartorolkach w Madonie na Łotwie to sprint techniką dowolną na dystansie 200 m, który rozegrano wczoraj późnym popołudniem. W zawodach wzięło udział 74 zawodników. W seniorskich kategoriach najlepsi okazali się reprezentanci Włoch: Emanuele Becchis i Lisa Bolzan.

 

Najszybszy na świecie narciarz kontra najszybszy na świecie nartorolkarz, tak na swoich profilach na instagramie opisują siebie Ludvig Sognen Jensen(Luddeyo) i Emanuele Becchis(lelebecchis), których pojedynek najbardziej emocjonował kibiców. Ten pierwszy jest rekordzistą świata w narciarskim biegu na 100 m i seryjnie wygrywa zawody w „supersprincie”, ten drugi trzy razy z rzędu wygrał nartorolkowe Mistrzostwa Świata w sprincie (dystans 100-200 m). Obaj zawodnicy zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami znaleźli się w finale, a wraz z nimi niespodziewany zwycięzca kwalifikacji – Jostein Olafsen, który na samotne pokonanie 200 m potrzebował zaledwie 20,91s. W końcowej klasyfikacji zwyciężył Emanuele Becchis, przed swoim rodakiem, czwartym w kwalifikacjach Alessio Berlandą i Ludvigiem Jensenem z Norwegii. Jostein Olafsen musi zadowolić się tylko czwartą pozycją. W zawodach wzięli udział również zawodnicy znani ze startów w narciarskim Slavic Cup, jednak zajęli lokaty pod koniec stawki: Oleksii Krasovskyi (17), Jan Mikus(22), Jan Koristek(23) i Andrii Orlyk(24). W tej kategorii sklasyfikowano 24 zawodników.

 

 

W kategorii Pań najbardziej znane nazwisko to niewątpliwie Alena Prochazkova ze Słowacji, która bardzo dobrze radziła sobie w biegach narciarskich, ostatnio jednak jakby przerzuciła się bardziej na zawody nartorolkowe. Prochazkovej udało się wywalczyć miejsce na podium, na trzecim jego stopniu, a musiała uznać wyższość młodszych rywalek: Lisy Bolzan z Włoch i Jackline Lockner ze Szwecji. Czwarte miejsce zajęła reprezentantka Czech, znana raczej z biegów narciarskich – Sandra Scheutzova. Sklasyfikowano 20 zawodniczek.

 

Kto startował w Mistrzostwach Polski Seniorów w styczniu tego roku ten miał możliwość ścigać się ze zwycięzcą Pucharu Świata w nartorolkowym sprincie! Mowa o Raimo Vigantsie z Łotwy, który wygrał rywalizację w kategorii juniorskiej. Obok niego na podium stanęli również: Alexander Grigoriev z Rosji i Johan Ekberg ze Szwecji. Sklasyfikowano 21 zawodników.

 

Lisa Bolzan nie była jednak najszybszą kobietą tego dnia. Najlepszy czas kwalifikacji należał do 17-letniej juniorki - Julie Henriette Arnesen z Norwegii, która potwierdziła swoją szybkość i wygrała również w finale. Drugie miejsce zajęła Alba Mortagna z Włoch, a trzecie Moa Hansson ze Szwecji. Sklasyfikowano 9 zawodniczek.

 

WYNIKI

 

Zdjęcie: FIS Roller Skiing (facebook)

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl