Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Gustafsson, Prochazkova, Vigants i Hansson zwyciężają drugiego dnia rywalizacji w Madonie! [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-07-22

Drugi dzień nartorolkowego Pucharu Świata w Madonie na Łotwie upłynął pod znakiem rywalizacji w wyścigach ze startu wspólnego techniką dowolną. Medale wywalczyli reprezentanci Szwecji, Słowacji, Łotwy, Norwegii, Włoch, Rosji i Czech! Polacy nie startowali.

 

20 km ze średnią prędkością powyżej 30 km/h na 100 mm kółkach, brzmi nierealnie? Nie dla najlepszych nartorolkarzy na świecie! 37 minut i 17 sekund potrzebował na pokonanie 20 kilometrowej trasy najszybszy tego dnia Victor Gustafsson ze Szwecji, jego średnia prędkość to ponad 32 km/h! Zaledwie 0,5 s dłużej na trasie biegu przebywał drugi na mecie Francesco Becchis z Włoch, a 1,1 s do zwycięzcy stracił trzeci na mecie Erik Silfver – rodak zwycięzcy biegu. Z prędkością powyżej 30 km/h bieg ukończyło 15 seniorów, a w całej konkurencji wzięło udział 23 zawodników.

 

Kolejnymi zawodnikami, którzy złamali „magiczne 40 minut” na dystansie 20 km byli najlepsi juniorzy. Drugie zwycięstwo w tej kategorii powędrowało do gospodarzy, ponownie najlepszy okazał się Raimo Vigants na co dzień trenujący w okolicy Madony. Drugie miejsce ze stratą 1 sekundy zajął Angelo Buttironi z Włoch, a trzecie z 4-sekundową stratą Alexander Grigoriev z Rosji. 5 najlepszych juniorów utrzymało prędkość biegu powyżej 30 km/h, a 18 zawodników ukończyło rywalizację w tej grupie wiekowej.

 

Seniorki i juniorki miały tego dnia do pokonania dystans 15 km. Najszybsza okazała się Alena Prochazkova ze Słowacji, która wygrała tę starszą kategorię. Drugie miejsce zajęła Sandra Schuetzova z Czech, a trzecie Jackline Lockner ze Szwecji. 20 seniorek ukończyło rywalizację.

 

Najszybszą wśród juniorek z największą przewagą nad drugą zawodniczką spośród wszystkich zwycięzców tego dnia okazała się Moa Hansson ze Szwecji. Z drugą na mecie Julie Henriette Arnesen wygrała o ponad 2,5 minuty! Trzecie miejsce dla reprezentantki Włoch Alby Mortagna. Bieg ukończyło 8 juniorek.

 

Wszystkie wyniki z Madony TUTAJ

 

Zdjęcie: Fis Roller Skiing (Facebook)

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl