Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Norum i Prochazkova wygrywają biegi interwałowe! Puchar Świata Madona [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-07-22

Trzeci i ostatni dzień rywalizacji w ramach nartorolkowego Pucharu Świata w łotewskiej Madonie to biegi interwałowe techniką klasyczną. Najlepsi okazali się Robin Norum, Alena Prochazkova, Aadne Gigernes i Moa Hansson.

 

Po dwóch dniach rywalizacji łyżwą przyszła pora na ściganie również stylem klasycznym. Kategorie męskie, czyli seniorzy i juniorzy rywalizowali na dystansie 10 km. Wśród seniorów najlepszy okazał się dublet Szwedów : o niespełna 1,5 s zwyciężył Robin Norum przed Victorem Gustafssonem. Pierwszy medal podczas zawodów w Madonie dla Ukrainy zdobył trzeci na mecie Oleksii Krasovskyi. Bieg ukończyło 21 zawodników. Najlepszy w kategorii juniorów, Norweg Aadne Gigernes ze swoim czasem zająłby 12 miejsce w kategorii seniorów. Drugi czas wśród juniorów uzyskał Johan Ekberg ze Szwecji, a trzeci Alexander Grigoriev z Rosji. Zwycięzca dwóch poprzednich biegów Raimo Vigants tym razem musi zadowolić się z czwartej pozycji.

 

 

Panie, które przystąpiły do rywalizacji w Madonie mierzyły się z dystansem 7,5 km klasykiem. Najlepsza wśród seniorek okazała się Alena Prochazkova ze Słowacji. Druga ze stratą niespełna 7 sekund na mecie zameldowała się Sandra Schuetzova z Czech, a trzecia z blisko 50 sekundami straty Julia Angelsioeoe ze Szwecji. Najlepsza juniorka, Moa Hansson ze Szwecji ze swoim czasem zajęłaby trzecią lokatę w kategorii seniorek. Druga Julie Henriette Arnesen z Norwegii straciła do Hansson 1 minutę i 9 sekund. Trzecie miejsce ze stratą +1:43 zajęła Alba Mortagna z Włoch.

 

 

Pełne wyniki z Madony TUTAJ

 

Zdjęcia: Flavio Becchis / FIS Roller Skiing (Facebook)

Arkadiusz Posiadała

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl