Skinder 2, Rucka 3 w sprintach! [BLINK FESTIVAL]

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-08-04

Czwarty dzień rywalizacji w Blink Festiwalu to dla juniorów i juniorek koncowe rozstrzygnięcia sprinterskie. Monika Skinder i Eliza Rucka po zajęciu wysokich lokat w kwalfikacjach, zwycięstwach w biegach ćwierćfinałowych i pewnym awansie do finału zajmują miejsca na podium.

FINAŁY

Jako pierwsze do finałowej rywalizacji przystąpiły juniorki A. Bieg wygrała Linn Ravndal, drugie miejsce zdobyła Aarne Skrede, a trzecie miejsce wywalczyła Eliza Rucka!

Następnie emocjonowaliśmy się rywalizacją juniorek B, gdzie Monika Skinder po pięknej walce wywalczyła drugą pozycję! Bieg wygrala Helene Marie Fossesholm, a trzecie miejsce zajela Julie Henriette Arnesen. Był to najszybszy bieg juniorski kobiet.

PÓŁFINAŁY

Monika Skinder w kategorii juniorek B wystartowała w półfinale numer dwa i pewnie go wygrała. Drugi bieg półfinałowy padł łupem zwyciężczyni kwalifikacji - Helene Marie Fossesholm, zapowiada się ciekawa walka w fibale pomiędzy dwoma nakszybszymi zawodniczkami kwalifikacji: Skinder i Fossesholm, które pewnie wygrały swoje biegi ćwierćfinałowe i półfinałowe.

W kategorii juniorek A pierwszy półfinał wygrała Linn Ravndal. W półfinale numer dwa wygrała Aasne Skrede, a drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,2s zajęła Eliza Rucka! Z niecierpliwością czekamy na biegi finałowe! Wyniki na bieżąco na skipolu!

ĆWIERĆFINAŁY

Organizatorzy Blink festivalu postanowili rozegrać trzy biegi ćwierćfinałowe po 10 zawodników w każdym. Pierwszy bieg kategorii juniorek B i zwycięstwo zwyciężczyni kwalifikacji - Helene Marie Fossesholm z czasem 1:52,69. W drugim biegu zwycięża Monika Skinder z najlepszym czasem spośród wszystkich ćwierćfinałów 1:51:91. Trzeci bieg to zwycięstwo Julie Henriette Arnesen, jej czas to 1:54,08.

W kategorii juniorek A pierwszy bieg ćwierćfinałowy padł łupem zwyciężczyni kwalifikacji w tej kategorii wiekowej - Linn Ravndal z czasem 1:49,18. Eliza Rucka podobnie jak Monika Skinder wystartowała w drugim ćwierćfinale i również go wygrała! Czas Elizy to 1:54,20. Trzeci bieg ćwierćfinałowy wygrała Asne Skrede z czasem 1:54,65.

KWALIFIKACJE

Tylko trzy juniorki pokonały dziś trasę kwalifikacji sprintu z czasem poniżej 2 minut. Najszybsza okazała się zwyciężczyni kategorii juniorek a - Norweżka Linn Ravndal z wynikiem 1 minuta i 56 sekund, natomiast drugi i trzeci czas należą do najszybszych juniorek b: Norweżki Helene Marie Fossesholm (1:58) i Moniki Skinder (1:59)! Podium w grupie Elizy uzupełniają kolejne reprezentantki kraju wikingów: Stine Nicolaysen (2:04,70) i Asne Skrede (2:05,16), a czas naszej reprezentantki, który dał jej 5 lokatę to 2:05,45, a więc bardzo blisko podium! Dla lepszego wyobrażenia poziomu startujących zawodniczek Helene Marie Fossesholm to zawodniczka, która zwyciężyła w zeszłym sezonie w Mistrzostwach Norwegii Juniorek w sprincie i biegu na 7.5 km, które zostały rozegrane stylem klasycznym oraz w biegu na 5 km stylem dowolnym.

Biegi półfinałowe i finałowe sprintu juniorów i juniorek zostaną rozegrane jutro. Dziś wieczorem biegi ze startu wspólnego elity kobiet i mężczyzn, a wcześniej, w godzinach popołudniowych ze względu na dużą liczbę zgłoszonych zawodników zostaną przeprowadzone dla nich specjalnego kwalifikacje do tego biegu.