Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Skinder 2, Rucka 3 w sprintach! [BLINK FESTIVAL]

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-08-04

Czwarty dzień rywalizacji w Blink Festiwalu to dla juniorów i juniorek koncowe rozstrzygnięcia sprinterskie. Monika Skinder i Eliza Rucka po zajęciu wysokich lokat w kwalfikacjach, zwycięstwach w biegach ćwierćfinałowych i pewnym awansie do finału zajmują miejsca na podium.

 

FINAŁY

 

Jako pierwsze do finałowej rywalizacji przystąpiły juniorki A. Bieg wygrała Linn Ravndal, drugie miejsce zdobyła Aarne Skrede, a trzecie miejsce wywalczyła Eliza Rucka!

 

WYNIKI

 

 

Następnie emocjonowaliśmy się rywalizacją juniorek B, gdzie Monika Skinder po pięknej walce wywalczyła drugą pozycję! Bieg wygrala Helene Marie Fossesholm, a trzecie miejsce zajela Julie Henriette Arnesen. Był to najszybszy bieg juniorski kobiet.

 

WYNIKI

 

 

PÓŁFINAŁY

 

Monika Skinder w kategorii juniorek B wystartowała w półfinale numer dwa i pewnie go wygrała. Drugi bieg półfinałowy padł łupem zwyciężczyni kwalifikacji - Helene Marie Fossesholm, zapowiada się ciekawa walka w fibale pomiędzy dwoma nakszybszymi zawodniczkami kwalifikacji: Skinder i Fossesholm, które pewnie wygrały swoje biegi ćwierćfinałowe i półfinałowe.

 

W kategorii juniorek A pierwszy półfinał wygrała Linn Ravndal. W półfinale numer dwa wygrała Aasne Skrede, a drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,2s zajęła Eliza Rucka! Z niecierpliwością czekamy na biegi finałowe! Wyniki na bieżąco na skipolu!

 

ĆWIERĆFINAŁY

 

Organizatorzy Blink festivalu postanowili rozegrać trzy biegi ćwierćfinałowe po 10 zawodników w każdym. Pierwszy bieg kategorii juniorek B i zwycięstwo zwyciężczyni kwalifikacji - Helene Marie Fossesholm z czasem 1:52,69. W drugim biegu zwycięża Monika Skinder z najlepszym czasem spośród wszystkich ćwierćfinałów 1:51:91. Trzeci bieg to zwycięstwo Julie Henriette Arnesen, jej czas to 1:54,08.

 

WYNIKI

 

W kategorii juniorek A pierwszy bieg ćwierćfinałowy padł łupem zwyciężczyni kwalifikacji w tej kategorii wiekowej - Linn Ravndal z czasem 1:49,18. Eliza Rucka podobnie jak Monika Skinder wystartowała w drugim ćwierćfinale i również go wygrała! Czas Elizy to 1:54,20. Trzeci bieg ćwierćfinałowy wygrała Asne Skrede z czasem 1:54,65.

 

WYNIKI

 

KWALIFIKACJE 

 

Tylko trzy juniorki pokonały dziś trasę kwalifikacji sprintu z czasem poniżej 2 minut. Najszybsza okazała się zwyciężczyni kategorii juniorek a - Norweżka Linn Ravndal z wynikiem 1 minuta i 56 sekund, natomiast drugi i trzeci czas należą do najszybszych juniorek b: Norweżki Helene Marie Fossesholm (1:58) i Moniki Skinder (1:59)! Podium w grupie Elizy uzupełniają kolejne reprezentantki kraju wikingów: Stine Nicolaysen (2:04,70) i Asne Skrede (2:05,16), a czas naszej reprezentantki, który dał jej 5 lokatę to 2:05,45, a więc bardzo blisko podium! Dla lepszego wyobrażenia poziomu startujących zawodniczek Helene Marie Fossesholm to zawodniczka, która zwyciężyła w zeszłym sezonie w Mistrzostwach Norwegii Juniorek w sprincie i biegu na 7.5 km, które zostały rozegrane stylem klasycznym oraz w biegu na 5 km stylem dowolnym.

 

WYNIKI

 

Biegi półfinałowe i finałowe sprintu juniorów i juniorek zostaną rozegrane jutro. Dziś wieczorem biegi ze startu wspólnego elity kobiet i mężczyzn, a wcześniej, w godzinach popołudniowych ze względu na dużą liczbę zgłoszonych zawodników zostaną przeprowadzone dla nich specjalnego kwalifikacje do tego biegu.

 

Zdjęcie: Monika Skinder (Instagram)

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 7

Antropolog

Opublikowano: 2018-08-05 12:53:33

Przykro mi to stwierdzić, ale ani Monika, ani Eliza nie mają zbyt wielkich szans na zaistnienie w światowym narciarstwie biegowym. Nie mają odpowiednich warunków fizycznych, są zbyt niskie. Teraz mogą jeszcze wyróżniać się na zawodach w Polsce, bo jest żenująco niski poziom sportowy pozostałych zawodniczek. Natomiast,na zawodach zagranicznych jeszcze przez rok lub dwa będą trzymać się na poziomie swoich rówieśniczek, a później nastąpi..... przepaść. Z całym szacunkiem, nie pomoże Trener Wierytielny i Kowlczyk.

;)

Opublikowano: 2018-08-05 19:57:56

Antropolog, sprawdź najpierw ile wzrostu ma Bjoergen, Johaug, Falla,Parmakosski i potem pisz;)

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2018-08-07 01:55:30

Dokładnie! Antropolog, to nie koszykówka czy siatkówka. Nie znasz się, nie wiesz, nie wygłupiaj się!

no oj...

Opublikowano: 2018-08-05 20:02:34

Opierasz swoje bzdurne wywody na tym, że Kowalczyk była jedną z najwyższych? Jeśli tak, to biedne małe Norwezki z 1,6m wzrostu byłyby najgorzej biegajaca nacja świata...

soad

Opublikowano: 2018-08-06 09:31:31

Monika Skinder w sprincie stoczyła wyrównaną walkę z FOSSESHOLM Helene Marie, która jest przez Norwegów uważana za następczynię Johaug. Widać że jej umiejętności wyniesione z klubu plus parę miesięcy pracy z Doktorskim Duetem Trenerskim zaczynają przynosić efekty. Brawo Tomaszów Lubelski! Brawo Duet! A najwięcej braw dla jeszcze Moniki - to ona wykonuje bardzo ciężką pracę.

do soad

Opublikowano: 2018-08-07 12:26:19

FOSSESHOLM Helene Marie lat 17, dziewczyna uprawiająca MTB i biegi, wyluzuj, ze jest /będzie następczynią Johaug. W NOR nikt nie musi być niczyim następcą, nikt tam się nie nakręca wynikami 16/17 latków, bo rzadko kiedy mają przełożenie na sport dorosłych.

Gucio

Opublikowano: 2018-08-06 19:33:19

Antropolog to typowy polski kibic zdolowac zniszczyć broń Boże coś pomóc. Nie powiem już żeby pokazać coś że swej strony.Typowa Polskska zawisc.Komentarz bardzo budujący morale naszych dziewczyn.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl