Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Falla i Ustiugov wygrywają biegi ze startu wspólnego! [BLINK FESTIVAL]

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-08-03

Trzeci dzień rywalizacji elity w Blink Festivalu to biegi ze startu wspólnego techniką dowolną. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Maiken Caspersen Falla, a wśród mężczyzn triumfował Sergey Ustiugov.

 

KWALIFIKACJE

 

Dzisiejszą rywalizację elity rozpoczął prolog mężczyzn - kwalifikacje do biegu ze startu wspólnego. Startowali w nim zawodnicy, którzy nie mieli wcześniej zapewnionego miejsca na starcie biegu ze startu wspólnego. Miejsce to można było wywalczyć w poprzednich dniach rywalizacji lub poprzez dziką kartę od organizatora. Najlepszy czas w tym biegu "wykręcił" Norweg Gjoran Tefre, który przebywał na trasie 3 minuty i 12 sekund. Drugie miejsce zajął kolejny Norweg, znany z szybkiego biegania kwalifikacji - Aleksander Emil Dyrberg Ek, trzecią lokatę wywalczył Brytyjczyk Andrew Young. Ciekawsze nazwiska na liście wyników:

5. James Clugnet (młody zawodnik z Wielkiej Brytanii)

6. Lucas Chanavat

8. Renaud Jay

17. Baptiste Gros

26. Gleb Retyvikh

33. Alexander Panzhinskiy

 

WYNIKI

 

BIEGI ZE STARTU WSPÓLNEGO

 

Panie przystąpiły bezpośrednio do rywalizacji w biegu ze startu wspólnego na dystansie 10 km techniką dowolną, a zwyciężczynią z czasem 20 minut okazała się Maiken Caspersen Falla z Norwegii. Drugie miejsce ze stratą niespełna 2 sekund zajęła rodaczki Falli - Mari Eide, a trzecie miejsce ze stratą niespełna 4 sekund zajęła Charlotte Kalla ze Szwecji. Dalsze miejsca zajęły:

6. Krista Parmakoski

7. Ingvild Flugstad Oestberg

8. Ragnhild Haga

9. Teresa Stadlober

 

WYNIKI

 

Panowie ścigali się na dystansie o 5 km dłuższym, czyli 15 km stylem dowolnym. Żadnych szans rywalom na finiszu nie pozostawił Rosjanin Sergey Ustiugov, co prawda drugi na mecie Norweg Aleksander Emil Dyrberg Ek przegrał o zaledwie trochę ponad 2 sekundy, jednak moc jaką zaprezentował Ustiugov na końcowych metrach była porywająca. Trzecie miejsce zajął Włoch Federico Pellegrino. Dalsze miejsca zajęli:

5. Sindre Skar

10. Eirik Brandsdal

12. Renaud Jay

14. Alex Harvey

17. Denis Spitsov

19. Alexander Bolshunov

21. Maurice Manificat

 

WYNIKI

 

Zdjęcie: Axelar / Atle Mork (blinkfestivalen.no)

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl