Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Maiken Caspersen Falla i Gleb Retivykh najlepsi w sprincie! [BLINK FESTIVAL]

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-08-04

Biegi sprinterskie królowały na trasach w Sadnes podczas czwartego, ostatniego dnia Blink Festivalu. Rano świetnie poradziły sobie nasze juniorki, o czym możecie przeczytać państwo w powiązanym artykule, a popołudniu do rywalizacji przystąpiła elita seniorów i seniorek. Najlepsi okazali się Maiken Capsersen Falla i Gleb Retivykh!

 

KWALIFIKACJE

 

Bieg kwalifikacyjny został rozegrany tylko w kategorii seniorów, a zawodnicy, którzy przystąpili do rywalizacji w nim mierzyli się o zaledwie 14 miejsc w stawce 30 ćwierćfinalistów. Pozostałe 16 miejsc zostało zajęte przez zawodników, którzy według zasad festiwalu wywalczyli je sobie w poprzednich biegach bądź dostali dziką kartę od organizatora. Najszybszy w prologu okazał się Norweg Vetle Sjaastad Christensen, drugie miejsce zajął jego rodak - Aleksander Emil Dyrberg Ek, a trzecią lokatę Baptiste Noel z Francji. 

 

WYNIKI

 

 

FINAŁY

 

W kategorii kobiet Norweżka Maiken Caspersen Falla i Swedka Ida Ingemarsdotter szły jak burza przez kolejne rundy eliminacyjne pewnie wygrywając swoje biegi ćwierć i półfinałowe by wspólnie z Rosjanką Natalia Matveevą i kolejnymi Norweżkami: Mari Eide, Barbro Kvale oraz zwyciężczynią w kategorii juniorek - Linn Ravndal powalczyć o końcowy triumf w finale. Ostatecznie najlepsza okazała się Falla, która pokazała wielką klasę. Drugie miejsce wywalczyła Matveeva, a podium uzupełniła Ingemarsdotter.

 

WYNIKI

 

W rywalizacji panów w rundach ćwierć i półfinałowych z najlepszej strony pokazali się Norwegowie: Eirik Brandsdal, Aleksander Emil Dyrberg Ek i Gjoran Tefre. W finale o zwycięstwo powalczyli z Włochami: Federico Pellegrino i Francesco De Fabiani oraz Rosjaninem Glebem Retivykhem. Po emocjonujacej walce cała szóstka zawodników na mecie zmieściła się w 0,8 sekundy, a najlepszy okazał się Retivykh. Drugie miejsce zajął Pellegrino, a trzecie Ek.

 

WYNIKI

 

Zdjęcie: blinkfestivalen.no

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl