Efisan Skiroll Classics w Czechach! Polka na podium! [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-09-10

W ubiegły weekend, to jest 8-9 września 2018 u naszych sąsiadów z południa - Czechów zostały rozegrane kolejne dwa etapy Efisan Skiroll Classics, czyli dużego cyklu nartorolkowego. Tym razem rywalizowano w Spindlerovce i Cernej Horze. Na trasie pierwszego z nich rywalizowały Polki: Katarzyna Witek i Patrycja Szwed.

W skład Efisan Skiroll Classics wchodzi 10 biegów, każdy z nich rozgrywana jest na wymagającym podbiegu. Pierwsze zawody w tegorocznym cyklu zostały rozegrane na przełomie czerwca i lipca. Pogrupowane są zawsze po dwa starty w ciągu weekendu, przerwy pomiędzy weekendami startowami wynoszą od 2 do 4 tygodni. Finał połączony jest z Mistrzostwami Czech i odbędzie się 30 września. Podczas każdej edycji zawodów startujący zawodnicy zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej (indywidualnej i drużynowej).

W sobotniej rywalizacji w Karkonoskim Ćwierćmaratonie na nartorolkach z Spindlerovego Mlyna do Spindlerovki na dystansie 10,5 km stylem klasycznym triumfował lider klasyfikacji generalnej - Vaclav Sedlacek, który reprezentuje Silvini Madshus Team. Drugie miejsce zajął Jiri Rocarek z Vltava Found Team (zwycięzca tegorocznego Biegu Piastów na głównym dystansie - 50 km stylem klasycznym), a trzecie zdolny junior - Tomas Lukes z klubu CKS SKI Jilemnice. Wśród kobiet najszybsza na trasie biegu była znana z maratonów narciarskich Katerina Smutna reprezentująca Bauer Ski Team (od tego roku z Bauer Ski Team trenują również Jan Antolec i Paweł Klisz). Drugie miejsce zajęła Adela Boudikova z Vltava Found Team, a trzecie Sandra Schutzova z klubu CKS SKI Jilemnice. 5. miejsce zajęła Katarzyna Witek reprezentująca Team nabiegowkach.pl / TN Biegówki Wesoła! Wymagający podbieg pokonała również Patrycja Szwed, reprezentująca Decathlom Team / TN Biegówki Wesoła. Patrycja zajęła drugie miejsce w biegu techniką dowolną.

W niedzielę duża część zawodników przeniosła się do Cernej Hory aby rywalizować w OlfinCarUphill. Dystans dokładnie taki sam, jak dnia poprzedniego - 10,5 km, natomiast przewyższenie wyniosło 730 m. Najszybciej na Carną Horę wbiegł junior - Mike Ophoff reprezentujący OlfinCar Ski Team, tuż za nim dwóch zawodników Silvini Madhus Team - Vaclav Sedlacek i Jan Cech. Wśród kobiet ponownie zwyciężyła Katerina Smutna (Bauer Ski Team) przedAdela Budikovą (Vltava Found Team). Trzecie miejsce wywalczyła Anna Sixtova. Polacy nie startowali.

Zdjęcia: Patrycja Szwed, Katarzyna Witek