Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Maciej Staręga 4 w letnich Mistrzostwach Niemiec!

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-09-22

W piatek, 21 września w godzinach popołudniowo-wieczornych w Zella-Mehlis, niedaleko Oberhofu, gdzie na zgrupowaniu przebywa obecnie nasza Kadra Narodowa A mężczyzn zostały rozegrane letnie Mistrzostwa Niemiec w sprintach na nartorolkach. Dobre, 4 miejsce wywalczył Maciej Staręga!

 

Do startu w zawodach przystąpiło ponad 50 zawodników, poza reprezentami gospodarzy i naszymi zawodnikami również mocno grupa Rosjan z Ustiugovem, Retyvikhem i Belovem na czele. W kwalifikacjach niespodziewanie pierwsze dwa miejsca zajęli młodzi zawodnicy z Niemiec, wygrał Jacob Vogt z czasem 3:32,14; drugi był Janosch Brugger. Trzecie miejsce w kwalifikacjach wywalczył Sergey Ustiugov z Rosji. Maciej Staręga w kwalifikacjach zajął 8 miejsce, do zwycięzcy stracił nieco ponad 5,5s. 16. w kwalfikacjach był Kamil Bury, jego strata to blisko 11s, 27. był Dominik Bury (+17s), 29. Mateusz Haratyk (+18s).

 

W fazie finałowej zawodnicy rywalizowali czwórkami, podzieleni zostali po kwalifikacjach według klucza: pierwszych czterech zawodników to ćwierćfinał numer 1, zawodnicy z miejsc 5-8 to ćwierćfinał numer 2, i tak dalej aż do 9 biegu. Zwycięzca każdego biegu w kolejnej rundzie awansowywał w drabince wyżej, a ostatni zawodnik w swoim biegu spadał w dół, na przykład zawodnik, który w kwalifikacjach zajął 9 pozycję najpierw startuje w ćwiećfinale numer 3, jeśli uda mu się wygrać biegnie potem w półfinale numer 2, w przypadku ponownego zwycięstwa walczy w finale numer 1 o miejsca 1-4. W finale numer 2 zawodnicy walczą o lokaty 5-8, itd. 

 

 

Dokładnie taką drogą jak w przykładzie opisanym powyżej przeszedł zwycięzca całych zawodów - Niemiec Thomas Bing. Drugie i trzecie miejsce zajęli Rosjanie: Sergey Ustiugov i Andrey Krasnov. Czwartą lokatę wywalczył nasz reprezentant - Maciej Staręga. Dalsze miejsca zajęli:

5. Sebastian Eisenlauer

6. Artem Maltsev

8. Jacob Vogt (zwycięzca kwalifikacji)

10. Florian Notz

12. Gleb Retyvikh

16. Evgeniy Belov

17. Erik Lesser (biathlonista)

20. Kamil Bury (dwa razy złamany kij)

22. Jonas Dobler

24. Mateusz Haratyk

28. Dominik Bury

 

WYNIKI

 

Źródło: xc-ski.de; Mateusz Haratyk

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl