Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

4 godzinny nartolkowy bieg w Anglii i na podium sami polacy. Wygrywa Grzegorz Motyka [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-10-26

W ubiegłą sobotę 20 października na podlondyńskim torze HILLINGDON CYCLE CIRCUIT rozegrano dwie konkurencje: 4 godzinny bieg na nartorolkach oraz biegi na 42 km stylem dowolnym. I w jednej i w drugiej konkurencji nasi rodacy mieszkający na wyspach odgrywali wiodące role.

 

Polacy całkowicie zdominowali podium w biegu czterogodzinnym. Zwyciężył Grzegorz Motyka ( w Polsce biegający w barwach naszego skipol.pl TEAMU), który pokonał aż 93km. Druga i trzecia lokata także dla naszych rodaków, Marka Pasternego (85,5km) oraz Grzegorza Stasika (75km). Wszyscy panowie w Angli reprezentują klub London Region Nordic Ski Club (dalej LRNSC).

Bieg ukończyło dwunastu zawodników.

W tej konkurencji startowały także panie, zwyciężyła Fern Cates z London Hyde Park z wynikiem 57 kilometrów.

 

W drugiej konkurencji tego dnia rywalizowano na dystansie 42 kilometrów stylem klasycznym.

Tutaj najlepszy okazał się Martin Watkins z Wessex, który wygrał a czasem 1:59,59h. Drugie miejsce zajął kolejny Polak Szymon Orłowski (LRNSC), a podium uzupełnił Julian Dabs z London Hyde Park.

 

Tutaj FILM z zawodów

 

Jak widac nasi rodac odgrywają główne role w nartorolkowym bieganiu na wyspach. Trzymamy kciuki za dalsze występy i życzymy powodzenia.

 

WYNIKI

 

Kuba Cieślar

 

Komentarze - 1

Ojojoj!

Opublikowano: 2018-11-03 10:48:14

Fascynujące, co za osiągnięcie !!! Gratulacje!!! Nie spodziewałem się po polskich biegaczach tak wspaniałych wyników. I jakich świetnych i znanych zawodników pokonali, a w ogóle to w pokonanym polu pozostawili prawie tuzin innych zawodników. Panie Kubo - tak trzymać i opisywać te heroiczne wyczyny naszych sportowców, ku pokrzepieniu serc ..... no i żeby mieć co pisać na tym forum.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl