Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Aliansloppet 2019 - Kuba Mroziński wygrywa 48km, najszybszy z Polaków Marek Tokarczyk [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2019-08-19

 

Wiem, że tytuł brzmi enigmatycznie, dlatego wyjaśniam. Bieg amatorów na dystansie 48 kilometrów stylem klasycznym (Aliansloppet 2019) wygrał Jakub Mroziński z Start Ski. Gratulujemy. Z kolei najszybszym Polakiem na trasie jest biegnący w grupie elity (zawodnicy) Marek Tokarczyk z MT Sport reprezentujący Rollespeed Team.

 

Zwycięzca (powtarzamy raz jeszcze bo to historyczna chwila) biegu amatorów na dystansie 48km klasykiem Aliansloppet 2019 Kuba Mroziński przebiegł dystans biegu w czasie 2:07:01.84 h. Drugi na mecie Joachim Mandt Larsen stracił do Kuby ponad 3 minuty i 40 sekund. Trzecie miejsce dla Torgeira Haugena (obaj Norwegia) i strata wynosząca już ponad 6 minut!

85 miejsce w OPEN, a 10 w swojej kategorii (kobiety) zajęła Jadwiga Grynkiewicz z MT Sport.

Kuba Mroziński tak podsumował swój występ: "Startujący w tej serii, to są przede wszystkim osoby, które tak naprawdę bawią się w "ruch", uprawiają różne dyscypliny sportu, często nieregularnie.
Jednak prawdziwe ściganie rozpoczęło się niespełna 4 godz później. W tej grupie startowali przede wszystkim zawodowcy i zawodnicy, oraz amatorzy z zacięciem sportowym, czyli zdecydowanie bardziej mój target. W tej grupie biegł Marek Tokarczyk, który przez błąd organizatorów w wynikach oficjalnych ma czas liczony od niewłaściwej godziny startu, a w rzeczywistości uzyskał świetny rezultat: 2:03:50. Gratulacje ".

 

WYNIKI AMATORÓW

 

aliansloppet

od lewej: Amelia Skulimowska, Kuba Mroziński, Jadwiga Grynkiewicz i Marek Tokarczyk (foto.J.Grynkiewicz)

 

Szkoda, ze na start w biegu amatorów nie zdecydował się Marek Tokarczyk z MT Sport. Marek zdecydował się na bieg w grupie ELITA, czyli czynnych zawodników. Zajął tam 110 miejsce, jednak nie miejsce jest ważne a czas w którym pokonał dystans - 2:03:49.75h. Jak łatwo można policzyć lepszy od Kuby Mrozińskiego o ponad 3 minuty. Mielibysmy dwóch Polaków na podium najbardziej prestiżowej imprezie dla amatorów na nartorolkach na świecie.

"Polak potrafi - zaskoczyłem nawet samego siebie, to był mój super bieg i 110 miejsce w generalce z czołówką światową w tej dyscyplinie i to na polskim sprzęcie. Dziękuję Firmie Rollspeed za super sprzęt, nartorolki się sprawdziły" - napisał Marek na swoim profilu na FB.

Jeszcze nasi znajomi :) 302 lokata to Jerzy Krol (Jurek mieszka w Szwecji) często startujący w zawodach w Polsce, a 132 miejsce dla także dobrze znanego w polskim środowisku biegowym Jurija Antochina z Białorusi, który osiągnął identyczny czas jak Kuba Mroziński!

 

WYNIKI ELITA

 

Na koniec ciekawostka. Zwyciężczyni biegu kobiet (amator) była świetna szwedzka biegaczka narciarska Anna Hagg biegła w zaawansowanej ciąży. Można? Można. Gratulujemy.

 

kace

 

Komentarze - 3

m

Opublikowano: 2019-08-19 10:53:01

Trudno porównywać wynik Kuby i Marka, bo pierwszy biegł w deszczu, wtedy koła jada wolniej, drugi miał lepsze warunki i lepszych konkurentów (łatwiej gonić niż uciekać). Ciekawe, że MT uważa że to organizatorzy popełnili błąd... w systemie zapisów elektronicznych trzeba pewnie zaznaczyć odpowiednia kategorię i wtedy wszystko jest ok. Lubię Marka, ale niepotrzebne jest to podkreślanie, że był najlepszy z Polaków. Obiektywnie rzecz biorąc, Kuba jest lepszym biegaczem.

redakcja

Opublikowano: 2019-08-19 11:22:27

Piszemy, że był najszybszy!

m

Opublikowano: 2019-08-19 16:37:27

A tak w ogóle to co mnie to wszystko obchodzi? Piszę tu na forum bo.....lubię zaistnieć i swoje mądrości wyeksponować. A i tak nie znam się na tym co tu opisuję.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl