Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Toppidrettsveka 2019 - biegi łyżwą dla Sadie Bjoernsen i Aleksieja Czerwotkina [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2019-08-23

Drugi dzień zawodów nartorolkowych  Toppidrettsveka 2019 to biegi stylem dowolnym (łyżwą) na dystansie 25 kilometrów. Dodajmy, że kategorie senior i junior biegały razem na identycznym dystansie. W biegu kobiet zwyciężyła Amerykanka Sadie Bjornsen, w biegu panów tryumfował Rosjanin Aleksiej Czerwotkin.

 

 

Drugie miejsce w biegu pań zajęła Włoszka Anna Comerella, trzecie Marte Skaanes z klubu Team Veidekke MN. W biegu nie startowały zawodniczki z norweskiej kadry.

 

WYNIKI KOBIET

 

Bieg mężczyzn wygrał Alekiej Czerwotkin, który o pięć sekund pokonał Dario Cologne i o kolejne 2,6 sekundy Norwega Didrika Toensetha. W przeciwieństwie do biegu kobiet, gdzie juniorki biegnące z seniorkami nie odegrały wielkiej roli tutaj mamy sytuację zgoła odmienną. Zwycięzca kategorii juniorów Iver Tildheim Andersen z czasem 59:50,1 zająłby w biegu seniorów dziewiąte miejsce tuż przed Livi Niskanenem z Finlandii. 19-latek z Rustad to brązowy medalista z Mistrzostw Świata Juniorów 2019 z Lahti w biegu na 10km stylem dowolnym.

Johannes Klaebo nie ukończył biegu.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

WYNIKI JUNIORÓW

 

Toppidrettsveka

Podium biegu seniorek, od lewej: Anna Comerella (ITA), Sadie Bjoernsen (USA) i Marte Skaanes (NOR)

 

kace

 

Wyniki z wczorajszych biegów a artykule poniżej

foto: profil Toppidrettsveka na FB

 

Komentarze - 1

X

Opublikowano: 2019-08-23 20:14:06

Bolszunow biegł i dobiegł na 47 miejscu. Normalnie startował.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl