Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Steiger Fis Pochar, czy nartorolkowe zawody na Słowacji. Na podium Marcelina Wojtyła i Robert Bugara [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2019-09-08

Podczas gdy w Mistrzostwach Dolnego Śląska walczono o punkty nartorolkowego Pucharu Polski spora grupa polskich zawodników wystartowała w Pucharze Słowacji ( Steiger Slovensky Pochar) w uphillu Tajov-Kordiky. Marcelina Wojtyła zajęła drugie miejsce w biegu FIS kobiet, Robert Bugara był trzeci w biegu FIS mężczyzn.

 

Marcelina, zawodniczka od tego sezonu klubu AZS AWF Katowice zajęła drugie miejsce za znaną z występów w Pucharze Świata zarówno na nartach jak i nartorolkach Aleną Prochazkovą ze Słowacji.

W biegu panów, który wygrał Słowak Martin Bajcicak (także uznana marka biegowa) trzecie miejsce zajął nasz junior młodszy Robert Bugara. Zwróćmy uwagę na FIS punkty młodego zawodnika z UKS Regle Kościelisko - 107,43.

Kolejne lokaty w tym biegu to nasi zawodnicy z kadry młodzieżowej i SMS Zakopane, kolejno Sebastian Bryja, Sebastian Bryja, Bartosz Cielniak, Piotr Sobiczewski i Łukasz Gazurek.

 

W biegu juniorek młodszych (już nie FIS) drugie i trzecie miejsce także nalezy do Polek, odpowiednio Weronika Jarecka i Anna Berezecka.

Kategorię młodzików wygrał Kamil Wójcik.

 

WYNIKI/RESULTS  FIS MEN

 

WYNIKI/ RESULTS FIS WOMEN

 

WYNIKI PUCHAR SŁOWACJI STEIGER POCHAR

 

 

Jeszcze parę słów o obecności naszych zawodników na Słowacji i ich absencji w Jeleniej Górze na zawodach Pucharu Polski, które przekazał nam trener zakopiańskiej SMS i kadry młodzieżowej Marcin Rzeszótko:

 

"Jesteśmy zadowoleni ze startu. Trasa była niezwykle wymagająca. Myślę, że start w Tajowie to dobry prognostyk przed kolejnym uphillem podczas Mistrzostw Czech 29.09. Udział w zawodach planowaliśmy od dawna, koniec końców potwierdziliśmy go ok 2 tygodnie temu. Ponieważ ze względów formalnych i finansowych nie mogliśmy (jako szkoła SMS Zakopane) jechać na Puchar Polski do Jeleniej Góry, dodatkowo poziom sportowy zawodów na Słowacji i ranga FIS, przemawiały za tą imprezą, podjęliśmy decyzję o starcie w Tajovie k/ Bańskiej Bystrzycy. Pojawiają się komentarze czemu startujemy na Słowacji, skoro mamy zawody organizowane u nas. To prawda, jest to pewnego rodzaju dylemat. Jak wspominałem przy wyborze startów kierujemy się przede wszystkim poziomem sportowym, ale i ilością funduszy oraz logistyką. Pomimo, iż część Słowaków oraz czeska kadra juniorów, zrezygnowała ze startu w Tajovie, jestem zadowolony, że udało się nam wystartować wspólnie z Kadrą PZN i SMS Szczyrk. Zawodnicy i kluby mają pełną dowolność w decydowaniu o startach na nartorolkach, w końcu to kluby zgłaszają zawodników, stąd decyzja niektórych z nich o uczestnictwie, bądź rezygnacji z kolejnych edycji PP. My staramy się to wszystko skonsolidować przede wszystkim jeśli chodzi o plan treningowy, ale i o logistykę. Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych zawodach. "

 

wyniki : casomierapt.sk

 

p.s szczegóły trasy zawodów w artykule załączonym poniżej

 

Komentarze - 6

Zawodnik

Opublikowano: 2019-09-09 01:22:53

Jaka część Słowaków przecież ich więcej na Słowacji nie biega co pan panie Rzeszutko mówi ich można na palcach policzyć a poza tym w Jeleniej Górze chyba większy poziom reprezentowali zawodnicy z Czech tacy jak Knop czy inni czym się szczycić tym że Marcelina Wojtyła dostała od Prochazkovej ponad trzy minuty po prostu porażka

Marcin Rzeszótko

Opublikowano: 2019-09-09 13:19:17

Dziękuję za komentarz. Nie wiem czy tu akurat o mnie chodzi bo zwraca się Pan do osoby z nazwiskiem prze "u" zamiast "ó", ale odpisze. Nie będę tłumaczył dlaczego wystartowaliśmy, bo w zasadzie wszystko opisałem wcześniej. Nie chcę też umniejszać poziomu podczas PP Jeleniej Górze. Moglibyśmy się licytować gdzie był większy, ale nie o to chodzi. W kwestii wyjaśnienia, chciałem zwrócić uwagę, że Czesi ( z klubu Jabloniec nad Nisou) mieli wystartować właśnie w Bańskiej Bystrzycy. Decyzję zmienili w ostatniej chwili, z powodów finansowych i logistycznych. Jeśli start Marceli Wojtyły, Roberta Bugary, Sebastiana Bryji, Bartosza Cielniaka, Anny Berezeckiej, Kamila Wojcika, nie wspominając o innych, ( wymieniam tylko medalistów), choć warto dodatkowo zwrócić uwagę np. na stratę chłopaków do Jana Koristka i FIS punkty, to użyte przez Pana słowo "porażka" to jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Zachęcam do otwartego komentowania z imienia i nazwiska, bynajmniej nie na "forum" skipola, ale po prostu podczas spotkania, być może na zawodach. Pozdrawiam

trener

Opublikowano: 2019-09-09 11:47:01

Marcin, bardzo rozsądnie powiedziane i wybrane. Może warto pomyśleć by w Polsce zorganizować letnie zawody rangi FIS ? Mamy tak wiele podbiegów wymagających .

do trenera

Opublikowano: 2019-09-09 16:43:21

Panie Trenerze, my nie umiemy zrobić zimowych zawodów FIS za bardzo, a Pan tu o letnich pisze... Trochę dystansu.

xc

Opublikowano: 2019-09-09 16:45:08

na jakich tych wymagających podbiegach mamy te zawody? Jedyne porządne zawody z PP czyli Istebna też już nie istnieją. Reszta to pic na wodę fotomontaż.

Prezes PZN

Opublikowano: 2019-09-11 00:54:00

Nie komentować głupio na forum, nie mądrzyć się, tylko .....do trenowania, i to już. Zrozumiano?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl