Blink Festiwal: Elizabeth Stephen oraz Maurice Manificat wygrywają pierwszego dnia

Nartorolki -> Wyniki świat

2014-07-31

Elizabeth Stephen oraz Maurice Manificat wygrali Lysebotn Opp pierwszą część trzydniowej imprezy Blink Festiwal z udziałem największych gwiazd narciarstwa biegowego i biathlonu.

Amerykanka Elizaeth Stpehen wygrała Lysebotn Opp siedmiokilometrowy bieg na nartorolkach pod górę. Drugie miejsce ze stratą 27 sekund zajęła Kristin Stoermer Steira, a trzecie ubiegłoroczna triumfatorka biathlonistka Kaisa Makarainen (+ 1:33).

W czołowej szóstce również znalazły się: 4. Kerttu Niskanen (+ 1:42), 5. Heidi Weng (+ 2:16), 6. Coraline Hugue (+ 2:33).

W biegach męskich dosyć niespodziewanie zwycięzcą okazał się Francuz Maurice Manificat. Drugie miejsca zajął Martin Johnsrud Sundby (+ 0:06), a na najniższym stopni podium stanął Sjur Roethe (+ 0:14).

Tuż za podium znaleźli się: czwarty Simen Andreas Sveen (+ 0:53), piąty biathlonista Tarjei Boe (+ 1:10), a czołową szóstkę zamknął również biathlonista, młodszy brat Tarjei - Johannes Thingnes Boe (+ 1:12).

Na ósmej pozycji zawody zakończył Norweg Petter Northug.