Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Toppidrettsveka: Marit Bjoergen oraz Petter Northug triumfują w sprincie

Nartorolki -> Wyniki świat

2014-08-14

Marit Bjoergen oraz Petter Northug wygrali sprint techniką klasyczną rozgrywany na trasach w Aure.

 

 

 Marit Bjoergen okazała się najlepsza w sprincie techniką klasyczną w Aure w ramach drugiego dniu festiwalu Toppidrettsveka. Drugie miejsce zajęła złota medalistka z Soczi- Maiken Caspersen Falla a trzecie Heidi Weng. W finale również znalazły się: 4. Kathrine Harsen,  5. Katja Visnar oraz 6. Therese Johaug – triumfatorka porannego biegu pod górę.

 

„Zaczynam czuć, że był to długi dzień.  Ten poranny bieg jak i sprinty był bardzo trudne, jednak jestem z nich bardzo zadowolona” – powiedziała Marit telewizji TV2.

WYNIKI SPRINTU KOBIET

 

Zwycięzcą sprintu mężczyzn okazał się powracający do dobrej formy Petter Northug. Na drugim stopniu podium stanął zwycięzca kwalifikacji Eldar Roenning, a na trzecim John Kristian Dahl. Pierwsze trzy miejsca poza podium również zajęli Norwegowie. Czwarty był Simen Oestensen, piąty Vetle Thyli, a czołową szóstkę zamknął Johan Kjoestad.

 

„Czułem, że byłem dzisiaj na fali i rozwiązałem bardzo dobrze wszystkie biegi taktycznie. Petter był dzisiaj jednak ode mnie silniejszy. Jestem bardzo szczęśliwy, że zgarnąłem te 80. punktów”- powiedział po wyścigu Eldar Roenning telewizji TV2.

WYNIKI SPRINTU MĘŻCZYZN

 

 foto: langrenn.com

Irek Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl