Toppidrettsveka: Marit Bjoergen oraz Petter Northug zwyciężają w całej imprezie

Nartorolki -> Wyniki świat

2014-08-16

Zdecydowanym zwycięstwem Marit Bjoergen oraz minimalnym Pettera Northuga zakończył się festiwal Toppidrettsveka. W ostatnim dniu  zawodnicy oraz zawodniczki rywalizowali  w biegu na 15km stylem klasycznym w Trondheim.

Przed startem biegu pościgowego na 15km stylem klasycznym Marit Bjoergen miała 25. sekundową przewagę nad Therese Johaug. Podczas wyścigu Bjoergen kontrolowała całą sytuacje i z dużą przewagą triumfowała w całych zawodach.  Drugie miejsce po bardzo zaciętej walce zajęła Heidi Weng (+1.33.7), a na najniższym stopniu podium w całej imprezie stanęła Therese Johaug (+1.34.3). Nielubiane dla każdego sportowca czwarte miejsce zajęła mało znana Norweżka Barbro Kvåle (+3.12.4), piąta była Maiken Caspersen Falla (+3.12.5), a czołową szóstkę zamknęła Silje Øyre Slind (+3.13.1).

W biegu pościgowym mężczyzn po znakomitym finiszu triumfował Petter Northug, przed Eldarem Roenningiem (+0.6) oraz Øysteinem Pettersenem (+2.2). Na 4. pozycji uplasował się Simen Østensen (+12.2), 5. był John Kristian Dahl (+1.21.3),a na 6. miejscu zawody zakończył Vetle Thyli (+1.21.4).

„Muszę podziękować publiczności, która zorganizowała tutaj super atmosferę. Zawody kosztowały mnie sporo sił, dlatego uważam, że jest to bardzo dobrym trening przed następnymi zgrupowaniami”- powiedział Northug telewizji TV2.