Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Alliansloppet: Johan Kjoelstad oraz Maria Nordstrom zwyciężają w maratonie

Nartorolki -> Wyniki świat

2014-08-23

W sobotę odbył się maraton nartorolkowy Alliansloppet na 48 km techniką klasyczną ze startu wspólnego. W szwedzkiej miejscowości Trollhättan najlepsi byli Johan Kjoelstad oraz Maria Nordstrom. Na mecie głównego biegu zameldowały się 694 osoby!

 

Alliansloppet to po Blink Festiwal oraz Toppidrettsveka kolejny wielki festiwal nartorolkowy. W dzisiejszym maratonie zgłoszonych zostało ponad tysiąc osób, dlatego Szwedzi uważają, ze to ich impreza jest najlepsza na świecie. Wśród mężczyzn na dystansie 48km najlepszym okazał się srebrny oraz złoty medalista z Liberca - Johan Kjoelstad. Drugie miejsce zajął Markus Ottosson, a trzecie Calle Halfvarsson. W ostatniej chwili ze startu zrezygnował zwycięzca maratonu z Livigno, Szwed Daniel Richardsson.

W biegu pań najlepsza była Maria Nordstrom, przed Brittą Johansson Norgren oraz  Lailą Ahrlin Kveli. Z bardziej znanych zawodniczek do rywalizacji nie przystąpiły m.in. Seraina Boner, Riitta Liisa Roponen oraz Vibeke Skofterud.  Dodajmy, że czas zwyciężczyni Marii Nordstrom dałby 146. miejsce w biegu panów.

 

WYNIKI MARATONU

 

Irek Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl