Rulleski Grand Prix: 64 km na nartorolkach wygrał Snorri Einarsson

Nartorolki -> Wyniki świat

2015-08-18

Rulleski Grand Prix, trzydniowa impreza nartorolkowa rozgrywana w norweskim Fredrikstad, zakończyła się niedzielnym biegiem stylem klasycznym na dystansie 64 kilometrów.

Bieg wygrał Norweg Snorri Einarsonn z czasem 2:2056,6 minuty, który po pasjonującym finiszu pokonał drugiego na mecie Moena Fjelda o dwie dziesiąte sekundy. Trzecie miejsce podium także po finiszu przegrał Petter Northug, który musiał uznać wyższość Andreasa Nygarda. Różnica wyniosła sześć dziesiątych sekundy. Piąte miejsce zajął weteran norweskich biegów, startujący w Worldloppet w teamie Santander 43-letni Anders Aukland.

Jedyny obcokrajowiec w pierwszej dziesiątce przybiegł na dziewiątej pozycji. Szwed Martin Johansson zaliczył już jednak prawie cztery i pół minuty starty do zwycięzcy.

Siedemnastą lokatę wywalczył Słoweniec Miha Simenc, a reprezentant naszych południowych sąsiadów Czech Duszan Kożiszek został sklasyfikowany na 23 miejscu. Bieg ukończyło 45 zawodników.

WYNIKI BIEGU

W rozgrywanych w piątek (14.08) biegach krótkich stylem dowolnym dominowali zawodnicy spoza krainy fjordów. Pierwsza szóstka klasyfikacji to: