Sylwia Jaśkowiec najlepsza w Mistrzostwach Czech [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2015-09-27

Drugi dzień Mistrzostw Czech w biegach na nartorolkach to również kolejny bieg z cyklu Silvini Skiroll Classics. Zawody w Libercu były to niepowtarzalną okazją dla amatorów, by sprawdzić się z czołowymi zawodnikami czeskiej i polskiej kadry.

Bieg mężczyzn na dystansie 12km stylem klasycznym zdominowali zawodnicy gospodarzy, czyli TJ Dukla Liberec zajmując wszystkie miejsca na podium. Wygrał podobnie jak wczoraj Martin Jaks o 11,3 sek wyprzedzając Lukasa Bauera. Trzeci ze stratą blisko 2 minut był Miroslav Rypl. W 2 minutach starty do zwycięzcy zmieścił się jaszcze znany z biegów Worldloppet Stanislav Rezac. Miejsce piąte zajął Adam Fellner, a czołową szóstkę zamknął Michal Novak - najlepszy junior w dzisiejszych zawodach.

Miejsce 7. zajął najlepszy z Polaków Maciej Staręga, kolejny z naszych reprezentantów Konrad Motor zajął 11. miejsce, a Jan Antolec był 18.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Sylwia Jaśkowiec. Na trasie liczącej 12km Polka o 37,5 sekundy wyprzedziła świeżo upieczoną Mistrzynię Czech - Petrę Novakovą. Trzeci rezultat uzyskała Adela Boudikova. Czwartą pozycję zajęła Katerina Boudikova, piąta była Klara Moravcova, a czołową szóstkę zamknęła Karolina Grochova.

Najlepsza juniorka Anna Sixtova w klasyfikacji łącznej zajęła miejsce siódme.

W zawodach poza kadrą wystartowała również dość liczna grupa amatorów z Polski na czele z Grzegorzem Legierskim, który zajął 35. miejsce w kategorii Open i Katarzyną Witek (15. miejsce wśród kobiet).