Puchar Świata na nartorolkach dla Szwecji, kryształowe kule zdobyli Lin Soemskar i Robin Norum

Nartorolki -> Wyniki świat

2015-09-28

Kryształowe kule za Puchar Świata 2015 w biegach na nartorolkach zdobyli reprezentaci Szwecji Lin Soemskar i Robin Norum.

Do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2015 na nartorolkach wliczało się 11 biegów, w tym zakończone w weeekend Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme.

W kategorii kobiet wygrała Lin Soemskar przed swoją rodaczką Mariką Sundin. Trzecie miejsce w generalce zajęła zawodniczka Białorusi Walentsina Kamińskaja. Siódme miejsce zajęła znana nam z tras biegowych Pucharu Świata Słowaczka Alena Prochazkova.

Kategoria mężczyzn to trumf wspomnianego wyżej Noruma.Pozostałę miejsca na podium to Włoch Emanuel Becchis i Norweg Ragnar Bragvin Andresen.

Kategorię juniorek wygrała Rosjanka Olga Letuczewa, wyprzedzająć o 16 punktów Włoszkę Lisę Bolzan i swoją rodaczkę Tatianę Chwanową. Dodajmy, że walka o kryształową kule w tej kategorii trwała do osattnich biegów, zwyciężczynię od trzeciej zawodniczki klasyfikacji dzieli tylko 21 punktów.

W kategorii juniorów dwa pierwsze miejsca dla Szwedów, wygrał Marcus Fredriksson, przed Alfredem Buskqistem. Trzeci stopień podium zajął Włoch Francesco Becchis.

Ranking Narodów wygrała Rosja, przed Włochami i Szwecją.

W tegorocznym Pucharze Świata na nartorolkach startowali zawodnicy tak egzotycznych, jeżeli chodzi o biegi narciarskie, krajów jak Chorwacja i Dania. Udział zawodników z Ukrainy czy Białorusi dziwi już mniej, ale może czas rozważyć wystawienie na następny sezon polskiej reprezentacji, tym bardziej, że sukcesy na nartorolkach mamy.

Parę lat temu z powodzeniem startowała na nartorolkach obecna zawodniczka kadry młodzieżowej Urszula Łętocha, która czterokrotnie wygrała zawody juniorskiego Pucharu Świata. Mało tego w 2013 roku w Mistrzostwach Świata na nartorolkach rozgrywanych w niemieckim Bad Petersal wywalczyła piątą lokatę! Więcej o sukcesach Uli i pozostałych naszych zawodników w artykułach powiązanych poniżej.