Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Petter Northug wygrywa pierwszy bieg Skifestivalen BLINK - BLINK Classics

Nartorolki -> Wyniki świat

2016-07-27

Petter Northug wygrał pierwszy z biegów rozgrywany w ramach festiwalu BLINK - 60-kilometrowy BLINK Classics z Ålgård do Sandnes.

 

1,2sek po Northugu linię mety przekroczył Andreas Nygaard, a trzeci (ze stratą 1,8sek) był Petter Eliassen. Czwarte miejsce zajął Stian Hoelgaard, piąty był Anders Mølmen Høst, a szósty Niemiec Thomas Bing. W zawodach, oprócz czołówki zawodników z Norwegii, wzięli udział zawodnicy ze światowej czołówki na czele z Dario Cologną.

WYNIKI

 

Rozgrywane w deszczu zawody najlepiej rozegrał Northug, który w typowy dla siebie sposób rozegrał bieg na finiszu. - Przyjechałem tu prosto z obozu treningowego na Teneryfie. Bieg ułożył się dla mnie dobrze. Nie było zbyt wysokiego tempa, więc nie pozostało nic innego jak czekać i zaatakować na ostatnich metrach. - powiedział na mecie telewizji NRK.

 

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Britta Johansson Norgren pokonując Astrid Øyre Slind i Masako Ishidę z Japonii.

WYNIKI KOBIET 

 

Jutro rozegrany zostanie Lysebotn Opp - bieg pod górę na dystansie 7,5 kilometra w którym zawodnicy wspinają się na wysokość 640 metrów zaczynając z poziomu morza.

 

foto: blinkfestivalen.no

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl