Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Therese Johaug i Matti Heikkinen najlepsi w Lysebotn Opp

Nartorolki -> Wyniki świat

2016-07-28

Kolejną atrakcją Skifestivalen BLINK 2016 był Lysebotn Opp - liczący 7,5 kilometra podbieg w czasie którego zawodnicy wspinają się na wysokość 640 metrów zaczynając z poziomu morza. W tym roku najlepsi okazali się Therese Johaug i Fin Matti Heikinen.

 

Jako pierwsze do zmagań przystąpiły panie. Zgodnie z oczekiwaniami bezkonkurencyjna okazała się Therese Johaug, która z trasą zmagała się 33 minuty i 3 sekundy. Drugie miejsce zajęła Heidi Weng, z rezultatem gorszym o blisko 2 minuty. Na trzeciej pozycji uplasowała się Niemka Nicole Fessel, która do zwyciężczyni straciła 3 minuty 41 sekund.

 

Czwarte miejsce zajęła Martine Ek Hagen, piąta była Monique Siegel z Niemiec, a szósta Francuzka biathlonistka Marie Dorin-Habert.

 

Jako pierwsza zaatakowała Heidi Weng, jednak Johaug nie pozostawiła koleżance z drużyny złudzeń i szybko zmieniła się w znikający w oddali punkt. - To był brutalny test dla głowy i ciała - powiedziała Johaug VG po 7,5km podbiegu.

 

WYNIKI KOBIET

 

Wśród mężczyzn, podobnie jak w roku ubiegłym najlepszy okazał się Fin Matti Heikkinen. Drugie miejsce zajął Tarjei Bø, tracąc do zwycięzcy 53 sekundy. Trzeci był Simen Andreas Sveen, który na mecie zameldował się 1:02 po zwycięzcy.

 

Na czwartej pozycji finiszował Rosjanin Alexander Legkov, piąty był Szwajcar Dario Cologna, a czołową szóstkę zamknął Johannes Thingnes Bø.

 

Jako pierwszy na czoło wysunął się Petter Northug. Szybko jednak poważny atak przypuścili Heikkinen z Legkovem i na tym w praktyce skończył się udział wczorajszego zwycięzcy. Rosjanin nie dał jednak rady utrzymać tempa Fina, a następnie został doścignięty przez grupę prowadzoną przez Norwegów Tarjei Bø i Simena Sveena.

 

Opady deszczu nie przeszkodziły licznie zgromadzonym widzom wiwatować samotnie zmierzającego do mety Heikinena, jak również najlepszego z Norwegów, biathlonistę Tarjei Bø oraz trzeciego zawon=dnika na mecie Simena Sveena.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

foto: blinkfestivalen.no

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl