Skifestivalen BLINK: Kathrine Harsem i Petter Northug najlepsi w biegach ze startu wspólnego

Nartorolki -> Wyniki świat

2016-07-29

W piątek w ramach Festiwalu BLINK rywalizowano w biegach ze startu wspólnego. Wśród pań na dystansie 10km zwyciężyła Kathrine Harsem. Najlepszy na dystansie 15km, na którym rywalizowali panowie, okazał się Petter Northug. Do swojej rywalizacji przystąpili również biathloniści.

Bieg kobiet na dystansie 10km wygrała Kathrine Harsem o 2,7sek wyprzedzając Barbro Kvåle. Trzecia, ze stratą zaledwie 0,1sek, była Niemka Sandra Ringwald

Na czwartym miejscu finiszowała Szwedka Linn Soemskar, piąta była Rosjanka Natalia Matveeva, a szósta Nicole Fessel z Niemiec.

Norweskie gwiazdy, Therese Johaug i Heidi Weng dziś odpoczywały, natomiast Astrid Jacobsen, Maiken Caspersen Falla i Ingvild Flugstad Østberg zajęły odpowiednio 7, 8 i 9 miejsce.

W biegu mężczyzn na dystansie 15km triumfował Petter Northug pokonując Włocha Francesco de Fabiani o 0,8sek. Na trzecim miejscu z rezultatem 0,1sek gorszym przybiegł Pål Golberg.

Tuż za podium uplasował się Eirik Brandsdal, na piątej pozycji finiszował Włoch Federico Pellegrino, a szóste miejsce zajął Szwajcar Jovian Hediger.

W biegu wzięło udział 33 zawodników, z czego 18. udział miało zapewniony wcześniej, natomiast o pozostałe 15 miejsc rywalizowano w rozegranych dziś kwalifikacjach. Niestety nie powiodło się w nich Maciejowi Starędze, który zajął 22. miejsce.

Tuż po biegu Maciej Staręga napisał na swojej stronie na Facebooku: "Dziś w prologu do MassStartu miejsce 22 o 7 pozycji i 1,5 sek. za słabo. Niestety więc wyścig na 15 km obejrzę z trybun. Mam nadzieję, że w jutrzejszych kwalifikacjach do sprintu pójdzie lepiej."

WYNIKI MĘŻCZYZN                    WYNIKI PROLOGU

Pomiędzy biegiem kobiet, a biegiem mężczyzn do rywalizacji, również w biegu ze startu wspólnego, przystąpili biathloniści. W finałowej rywalizacji wzięło udział po 12 kobiet i mężczyzn, wyłonionych w przeprowadzonych wcześniej kwalifikacjach.

Wśród kobiet triumfowała Francuzka Anais Chevalier, która wyprzedziła swoją  rodaczkę Marie Dorin-Habert i Włoszkę Dorotheę Wierer.

W biegu mężczyzn najlepszy okazał się Tarjei Bø, drugie miejsce zajął Simon Desthieux z Francji, a trzeci był Vetle Sjåstad Christiansen.