Jeszcze raz Silvini Skiroll Classics i wyniki z uphilu na Pradziad [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2016-08-09

Doczekaliśmy oficjalnych wyników z trzeciego etapu Silvini Skiroll Classics (SSC) uphilu na Pradziada (Praded 1491m.n.p.m.). Etap wygrał Lukas Bauer, wśród kobiet tryumfowała Sandra Schuetzowa. Jak wypadli Polacy, Marek Tokarczyk z nabiegowkach.pl zająt trzecie miejsce w kategorii +50, Eliza Rucka wygrała kategorię juniorek.

informacja prasowa organizatora:

Na starcie uphillu na Pradziada stanęła grupa najlepszych czeskich biegaczy narciarskich (kadra) na czele z Lukasem Bauerem, czeskie i polskie teamy, oraz grupa miłośników biegówek i nartorolek z Czech, Słowacji, Polski i Kenii. Na mecie jako pierwszy zameldował się Bauer, który niezagrożony prowadził od samego startu. Drugie miejsce dla Adama Fellnera, a walkę o trzecie miejsce stoczyli liderujący w SSC Stanislav Rezac z Danielem Makou. Lepszy okazał się Rezac. Także na finiszu rozstrzygnęła się walka o zwycięstwo w kategorii kobiet, gdzie do końca walczyły Czeszki Schutzowa z Morawcową. Wygrała ta pierwsza, a podium uzupełniła Adela Boudikova.

W klasyfikacji generalnej SSC prowadzi Stanislav Rezac (740pkt) przed Vaclavem Sedlackiem (600pkt) obaj Silvini Madshus Team, trzeci jest Daniel Maka z Atlas Craft Team (560pkt).

Klasyfikacja generalna kobiet to pierwsze dwa miejsca  teamu nabiegowkach.pl, prowadzi Jadwiga Grynkiewicz (590pkt), przed Alicją Rolską (515pkt). Trzecie miejsce zajmuje Adela Boudikova z Atlas Craft Team.

//////////

W kategorii mężczyzn +50 trzecie i czwarte miejsce zajęli Marek Tokarczyk i Jacek Mederski (team nabiegowkach.pl), w kategorii juniorek wygrała Eliza Rucka. Gratulujemy.