Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nartorolkowy Puchar Świata w Madona: Sandra Olsson i Robin Norum wygrywają mini-tour.

Nartorolki -> Wyniki świat

2016-08-15

Kolejnym miejscem w którym rozegrano zawody nartorolkowego Pucharu Świata była łotewska w Madona. Po raz pierwszy w letnich zawodach wykorzystano format mini-touru znanego z zimowej rywalizacji.

 

Pierwszym etapem był, rozegrany w piątek, sprint stylem dowolnym na dystansie 200 metrów. Zwyciężyli Włoch Emanuele Becchis i Białorusinka Maryia Nedyukhina.

  

 

 

 

W sobotę, drugiego dnia zmagań panowie mieli do pokonania 7,5km, a panie 5km techniką klasyczną. W tej konkurencji najlepsi okazali się reprezentanci Szwecji Robin Norum i Sandra Olsson.

 

Na zakończenie rywalizacji w niedzielę rozegrano biegi pościgowe techniką dowolną. Panie miały do pokonania 10km, panowie 15km.

 

Wśród kobiet zwyciężyła, najlepsza w sobotę, Szwedka Sandra Olsson, druga była Rosjanka Natalja Naryshkina, a trzecia Maryia Nedyukhina z Białorusi. Najszybszą zawodniczką dnia była Tetyana Antypenko z Ukriny, która awansował dzięki temu z 12. na 5. miejsce.

 

Również rywalizacja mężczyzn zakończyła się zwycięstwem najlepszego w klasyku Szweda Robina Noruma, który na dodatek najszybciej pokonał trasę niedzielnych zmagań. Drugie miejsce zajął kolejny Szwed Erik Silfver, a trzeci był Oleksii Krasovskyi z Ukrainy.

 

Także rywalizacja juniorów zdominowana została przez zawodników ze Szwecji. Najlepszą juniorką okazała się Emma Larsson, a wśród juniorów triumfował Marcus Fredriksson.

 

WSZYSTKIE WYNIKI Z MADONA

 

foto: facebook.com/fiscrosscountry / Flavio Becchis

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl