Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ranking PZN w biegach narciarskich 10.02.2016

Biegi narciarskie Polska -> Ranking

2016-02-10

Prezentujemy Ranking Polskiego Związku Narciarskiego w kategoriach juniorów/ek B (1998,1999) oraz juniorów/ek C (2000,2001).

 

W kategorii junior B, czyli zawodniczek i zawodników urodzonych w latach 1998-1999 jak dotychczas rozegrano pięć biegów rankingowych Pucharu Grupy Azoty, po dwa w Tomaszowie Lubelskim i Wiśle, oraz jeden w Zakopanem. Drugi bieg w Zakopanem odwołano z powodu huraganowego wiatru.

W klasyfikacji juniorek B prowadzi Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze, przed Iwoną Piekarz z LKS Wiśniowa Osieczany. Obie zawodniczki są uczennicami SMS Karpacz i podopiecznymi trenera Stanisława Michonia. Trzecie miejsce w Rankingu zajmuje Magdalena Kobielusz z MKS Istebna, uczennica SMS Szczyrk. Zawodniczka urodzona w roku 2000 powinna biegać w kategorii juniorek C, ale na prośbę klubu i za zgodą PZN została przesunięta do starszej kategorii. Trenerem klubowym Magdaleny jest Tadeusz Krężelok. Czwarte miejsce w Rankingu zajmuje nasza reperzentantka na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lillehammer 2016 (YOG) Klaudia Kołodziej (trener Krzysztof Jarosz).

Przypomnimy jeszcze, ze do Rankingu PZN zaliczają się także zawody FIS za granicą, jeżeli oczywiście sa rogrywane w kategorii U-18, czyli naszej kategorii B. Sklasyfikowano 35 juniorek B.

RANKING JUNIOREK B

 

W grupie juniorów B (1998,1999) punkty rankingowe zdobyło jak dotychczas 33 zawodników. Prowadzą w tej kategorii (pierwsza trójka) zawodnicy urodzeni w roku 1998, czyli młodszy rocznik tej kategorii. Pierwsze miejsce to Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk, który podobnie jak Klaudia Kołodziej reprezentuje nas w Norwegii na YOG-ach. W wyprawie towarzyszy mu zresztą trener klubowy Tomasz Sikora. Druga lokata to Michał Skowron z MKS Karkonosze/SMS Szklarska Poręba, prowadzony przez tatę Mieczysława Skowrona. Podium w tej kategorii uzupełnia Maciej Popieluch z KS Jedność Nowy Sącz, uczeń zakopiańskiej SMS. Trenerem klubowym Maćka jest Dawid Damian.

RANKING JUNIORÓW B

 

Juniorzy i juniorki C mają już za sobą główną imprezę w sezonie czyli Mistrzostwa Polski Młodzików (juniorów C) w Tomaszowie Lubelskim.

W grupie juniorek C (2000,2001) prowadzi Monika Skinder (2001) z MULKS Tomaszów Lubelski, sensacyjna medalistka zawodów FIS Slavic Cup w sprincie ze Szczyrbskiego Plesa. Podopieczna Waldemara Kołcuna w przyszłym sezonie prawdopodobnie zostanie pzresunięta do aktegorii B. Kolejne dwie lokaty to "starsze" juniorki C czyli Eliza Rucka z MKS Istebna i Izabela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Eliza jest podopieczną Mirosława Kapasia, Izę, podobnie jak starsze siostry Marcelę i Ewelinę obecnie szkoli tata Marek Marcisz. W tek aktegorii punkty rankingowe zdobyło jak dotychczas 48 dziewcząt.

RANKING JUNIOREK C

 

Ostatnia kategoria Rankingu PZN, prowadzona przez skipol-a (zgodnie z umową zawartą z PZN) to kategoria juniorów C (2000,2001). Tutaj starszy rocznik tej grupy czyli 2000 rządzi niepodzielnie, młodsi musza jeszcze poczekać na swoją kolej. Prowadzi Dawid Damian z KS Jedność Nowy Sącz szkolony przez ....Dawida Damiana.  Zawodnik w tym sezonie tylko raz zszedł z najwyższego stopnia podium,w biegu stylem dowolnym MP młodzików w Tomaszowie, gdzie musiał uznać wyższość Alana Ciborowskiego. Drugie miejsce to zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra Jakub Plinta. Uczeń szczyrkowskiej SMS jest prowadzony przez Elizę Surdykę. Podium uzupełnia Alan Ciborowski z KS Speed Jasło, także szkolony przez tatę, jak widać współpraca rodzinna dobrze działą w naszych biegach narciarskich. W tej kategorii punkty zdobyło 48 zawodników.

RANKING JUNIORÓW C

 

Kolejny Ranking PZN zaprezentujemy po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk 2016, czyli po 21 lutego.

 

KaCe

 

w sprawach ewentualnych błędów prosimy o kontakt:  rkoszyk@o2.pl

 

Komentarze - 4

Logan

Opublikowano: 2016-02-10 20:23:35

Wiem, że nie ładnie jest poprawiać, ale 1998 to starszy rocznik. A w wynikach Juniorek B Kamila Boczkowska ma za pierwszy bieg 420 punktów (wiem, że jest mocna, ale że aż tak? XD) Pozdrawiam :)

Logan

Opublikowano: 2016-02-10 20:25:37

A nie sorry pomyłka! To Hochfilzen. Nie doczytałem :/

skos

Opublikowano: 2016-02-14 10:58:10

Czy zwycięscy rankingu PZN otrzymają coś ?

prezes

Opublikowano: 2016-02-15 09:30:14

Jasne, że tak. 100% czystej, niekłamanej satysfakcji!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl