Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OOM 2016: Prowadzi Śląsk, przed Małopolską i Dolnym Śląskiem!

Biegi narciarskie Polska -> Ranking

2016-02-19

Prezentujemy punktację województw Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2016 w biegach narciarskich. Dotychczas rozegrano sprinty stylem dowolnym wszystkich kategorii, biegi łączone juniorek i juniorów A oraz biegi stylem klasycznym juniorek i juniorów B.

 

W klasyfikacji województw prowadzi województwo śląskie którego zawodniczki i zawodnicy zdobyli 170 punktów. Drugie miejsce dla Małopolski z 148 punktami, trzecia lokata dla woj. dolnośląskiego, zdobycz punktowa gospodarzy imprezy to 98 punktów. Dorobek pozostałych województw przedstawia się następująco:

4. woj. mazowieckie      - 94

5. woj. lubelskie           - 67

6. woj. podkarpackie   - 24

7. woj. podlaskie          - 20

Województwo śląskie wygrało punktację  w pięciu z ośmiu rozegranych konkurencji. W dwóch konkurencjach najwięcej punktów zdobyło województwo mazowieckie ( juniorki A, sprint i bieg łączony) oraz bieg juniorek B klasykiem wygrało województwo małopolskie.

Jedynymi województwami, które zdobywały punkty we wszystkich rozegranych konkurencjach są województwa małopolskie, dolnośląskie i mazowieckie.

Należy także pamiętać, że o ile większość reprezentacji wojewódzkich to zawodniczki i zawodnicy wielu klubów to w przypadku mazowieckiego i lubelskiego są to reprezentacje klubowe odpowiednio UKS Rawa Siedlce i MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

 

TABELA PUNKTOWA WOJEWÓDZTW

 

KaCe

 

Komentarze - 4

Logan

Opublikowano: 2016-02-19 14:34:56

Coś chyba wam ta tabelka nie pykła. Niby czemu Dolnośląskie ma 0 pkt za bieg łączony Jun. A?

redakcja

Opublikowano: 2016-02-19 14:56:41

:) jak zwykle za szybko, dzieki

Logan

Opublikowano: 2016-02-19 20:39:16

Spoko spoko ;) Nawet najlepsi się mylą :)

Żałoba

Opublikowano: 2016-02-20 11:41:59

Kogo obchodzi ta klasyfikacja? Czy z tym wiąże się rozwój biegów narciarskich w Polsce? Wątpię. A tym czasem szczere współczucie za pogrzeb polskich biegów narciarskich.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl