Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Klasyfikację Pucharu Polski PZN na nartorolkach wygrywają w seniorach Agata Warło i Arkadiusz Posiadała [RANKING PP 2017]

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2017-09-25

Puchar Polski PZN na nartorolkach zakończył się wczoraj (niedziela 24.09) finałowymi zawodami Pucharu Śląska w Marklowicach. Przypomnijmy, że rywalizacja odbywała się w pięciu miejscowościach i trzech województwach.

 

Wszystko zaczęło się w Tomaszowie Lubelskim na trasach Siwej Doliny gdzie rywalizowano w sprintach i biegach dystansowych. Tydzień później karawana nartorolkowego Pucharu Polski przeniosła się do Jeleniej Góry Sobieszowa gdzie w ramach Mistrzostw Polski rywalizowano na trasie biegów dystansowych i biegu pod górę (uphill).

Po dolnośląskim weekendzie zawody przeniosły się na Śląsk gdzie rozegrano ostatnie 3 edycje Pucharu Polski. Najpierw uphill w Istebnej (skrócony w tym roku), dzień później sprinty uliczne w Bystrej Śląskiej i w końcu finałowe zawody w Marklowicach. Łącznie siedem biegów było zaliczane do rankngu, jednak do klasyfikacji końcowej zaliczono pięć najlepszych występów danego zawodnika lub zawodniczki.

Łącznie sklasyfikowano ponad 150 uczestników, dodamy, że nie wszyscy brali udział we wszystkich edycjach tegorocznego cyklu.

Ostateczny końcowy ranking zawdzięczamy firmie pifsport Feliksa i Teresy Piwowarów, ranking przedfinałowy przygotował Grzegorz Staręga, przewodniczący komisji biegów, przepraszamy za błędną informację dotyczącą przygotowania rankingu przez LOZN.

 

Prezentujemy zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych:

senior/ka

Agata Warło - NKS Trójwieś Beskidzka i Arkadiusz Posiadała - UKS Rawa Siedlce

junior A

Kamila Boczkowska i Michał Skowron - MKS Karkonosze Jelenia Góra

junior B

Monika Skinder i Bartosz Głaz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

junior C

Anna Berezecka - MULKS Tomaszów Lubelski i Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce

 

Największa różnica punktowa pomiędzy zawodniczkami na podium to grupa juniorek A, tryumfatorka Pucharu Polski w tej kategorii Kamila Boczkowska zdobyła 280 punktów, druga Klaudia Pytel z SSR LZS Sokół Szczyrk tylko 175. Pytel startowała jednak tylko w 4 biegach.

Największa rywalizacja toczyła się jednak w kategorii juniorek B, gdzie Skinder tylko o 5 punktów wyprzedziła Marcelinę Wojtyłę z MKS Istebna.

W kategorii seniorów drugi w generalce Maciej Starega, który startował tylko w trzech biegach, stracił tylko 8 punktów do zwycięcy Arka Posiadały.

RANKING PP PZN NARTOROLKI 2017

Wyniki wszystkich rozegranych edycji Pucharu Polski na nartorolkach znajdziecie TUTAJ.

 

red

 

komentarz Kuba Cieślar: Należy żałować, że nasze kadry A i młodzieżowa nie startują w całym cyklu Pucharu Polski na nartorolkach. Udział najlepszych krajowych zawodników z pewnością zwiekszyłby zainteresowanie zawodami,  co z pewnością pomogłoby naszej dyscyplinie biegom narciarskim. Jeżeli jeszcze można zaakceptować absencję w wybranych edycjach, to "odpuszczenie" przez kadrowiczów Mistrzostw Polski na nartorolkach wyjaśnić sie nie da. Miejmy nadzieję, że to ostatni sezon Pucharu Polski na nartorolkach w wydaniu klubowym i w przyszłym roku Puchar Polski PZN będzie najlepiej w sezonie obsadzoną imprezą.

 

p.s W Czechach absencja kadry w krajowych mistrzostwach jest niemożliwa, podobnie zresztą jak w Niemczech, z tych ostatnich wyniki zamieszczaliśmy wczoraj na skipolu.

 

Komentarze - 16

Arek Posiadała

Opublikowano: 2017-09-25 19:29:41

W rankingu jest błąd :) Monice Skinder policzono 4 biegi zamiast 5 :)

?????

Opublikowano: 2017-09-25 20:51:55

Kadra? Jaka kadra? Towarzystwo Wzajemnej Adoracji od działacza - partacza po zawodnika wyrobnika za państwową kasę. Bez pomysłu na pracę, trening. Pseudo fachowcy szkolą kolejnych niedorobionych trenerów i tak koła zamyka się w patologii tej pięknej dyscypliny. Straszne to wszystko!!! ps. czy jakiś trener przetłumaczył - przeczytał książkę Norweski model treningu? a może PZN to zrobił?

xx

Opublikowano: 2017-09-26 08:51:30

Tomasz Kałużny startował w 2 biegach w Jeleniej Górze

xx

Opublikowano: 2017-09-26 08:55:55

a Łukasz Bachleda chyba powinien mieć 2 x 60 za Tomaszów Lubelski :)

Redakcja

Opublikowano: 2017-09-26 09:14:26

Ranking firmie pifsport, która doliczyła finałowe zawody przekazał przewodniczący komisji biegów PZN. Czekamy na poprawiony.

xx

Opublikowano: 2017-09-26 09:20:25

poprawia też komisarz KBN? To Tomkowi Kałużnemu niech przynależność klubową wpisze :)). Taka mała sugestia

Hallo Hallo!

Opublikowano: 2017-09-26 10:40:16

Ponoć Kałużny zmienił klub na Rawa Siedlce - ktoś tu już o tym pisał. Więc Przewodniczący Komisarz żeby wypełnić to dziwnie pozostawione puste pole w FORMALNYM DOKUMENCIE PUCHARU POLSKI musiałby zasięgnąć informacji w klubie Rawa Siedlce czyli sam u siebie. Widać, że to tu są problemy na łączach..

redakcja

Opublikowano: 2017-09-26 11:51:03

Wg oficjalnej strony pzn :licencje.pzn.pl, Tomasz Kałużny na dzień dzisiejszy licencji nie posiada!

zz

Opublikowano: 2017-09-26 12:12:49

ale na MPolski startował jako Rawa Siedlce. Był tam G.Staręga - nie wnosił sprzeciwu, ze to nie jego zawodnik.

redakcja

Opublikowano: 2017-09-26 12:16:52

To już sprawa PZN!

PZN vs PZPN

Opublikowano: 2017-09-26 14:21:18

W PZPN (piłka) też mieli swojego Grzegorza - był aż prezesem. Na szczęście to już historia. Teraz ma Zbigniewa a reprezentacja piłkarzy awansowała ok. 65 miejsc w rankingu FIFA.

Karuzela nabiera tempa.I

Opublikowano: 2017-09-30 13:06:45

PZN zareagował. Oberwało się zawodnikowi bez licencji-jest PK. Jeśli zamierzał wylacznie zmierzyć się z najlepszymi w Polsce seniorami (no w końcu to Mistrzostwa Polski) to powinien to zglosic bo "chyba" zna zasady. Oberwalo sie p. delegat za to ze chyba zbyt naiwnie zaufała doswiadczonemu raczej zawodnikowi no i chyba przezesowi KS Rawa Siedlce. Temat roli prezesa klubu w tym zamieszaniu został przez PZN przemilczany bo odpowiedzialnosc ponosi delegat. Widocznie zawodnik drugiego dnia zawodów zwyczajnie podszyl się pod przynależność do najlepszego w Polsce klubu do ktorego wszyscy aspirują..Prezes raczej o tym nie wiedział bo przecież jako profesjonalny Przewodniczący Komisji Biegów kategorycznie nie dopuściłby do tak nieregulaminowej sytuacji!! Czy moze jakos inaczej to bylo? Ktokolwiek widział, kto kolwiek wie?

Hallo Hallo!

Opublikowano: 2017-09-26 14:03:38

No to jeszcze ciekawiej sytuacja wygląda - ZAWODNIK WIDMO bez licencji a figuruje w rankingu PP i w wynikach MP - i wszystko to z odziałem Przewodniczącego Komisji Biegów czyli PZN. Pod dywanem PZN nie ma już miejsca żeby kolejne wtopy tam zamiatać - abdykuj Komisarzu, zachowaj resztki godności!

zawodnik

Opublikowano: 2017-09-26 16:35:47

Ostatnio w Marklowicach była komisja biegów.czy ustalono ostateczny kalendarz biegów , co z ligami i Biegiem na Igrzyska?

właśnie

Opublikowano: 2017-09-30 13:38:33

czy dalej kalendarza nie ma czy jest ale zostal utajniony? Czy moze posiedzenie komisji jeszcze trwa? Czy redakcja coś wie? Mial być juz w poniedzialek po Marklowicach. Koordynacja trwa?

do zawodnika

Opublikowano: 2017-09-26 18:30:47

drogi sportowcu Ciebie i twoje biegi szanowna komisja i związek ma w głębokim poważaniu. Gdyby nie było skipola to dopiero działo by się w tym związku i biegach, tak to ktoś przynajmniej patrzy na ręce

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl