Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Olimpiada Młodzieży Podkarpackie 2018 w biegach narciarskich [LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH + KOMUNIKAT]

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2018-02-19

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych Podkarpackie 2018 zaczyna się już jutro 20 lutego oficjalnym treningiem w Ustjanowej. Poniżej prezentujemy listę zakwalifikowanych zawodników w konkurencji biegi narciarskie w kategoriach wiekowych junior A (%2798%2799) i junior B (%2700%2701), oraz KOMUNIKAT zawodów.

 

Według wytycznych Polskiego Związku Narciarskiego na sezon 2017/2018 do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodziezy Podkarpackie 2018 kwalifikuje się po 34 osoby w kategoriach junior i juniorka B, 24 juniorów A i 12 juniorek A. Do dyspozycji PZN w przypadkach losowych zostaje po jednym miejscu w kategorii B i po dwa w kategorii A. Łącznie w konkurencjach OOM 2018 może wziąć udział 108 zawodniczek i zawodników.

 

Na liście kwalifikacji mamy 93 nazwiska we wszystkich kategoriach. Niejako automatycznie prawo startu w OOM 2018 mają zawodnicy kadry młodzieżowej nie startujący w kraju. Są to: Monika Skinder, Eliza Rucka, Klaudia Kołodziej i Izabela Marcisz, oraz panowie Wiktor Czaja, Michał Skowron i Mateusz Haratyk. Doliczając kadrowiczów ( z wyjątkiem Czaji, który zaliczył start w polskich zawodach) mamy łącznie 93 zawodniczek i zawodników mogących wziąć udział w zawodach w Ustjanowej.

 

LISTA ZAWODNIKÓW OOM PODKARPACKIE 2018 - oficjalnie zatwierdzona przez Polski Związek Narciarski - Dyrektora Sportowego PZN Marka Siderka.

 

Poniżej ranking kwalifikacji i ilości punktowe z rozegranych biegów eliminacyjnych w Polsce, przygotowana przez przewodniczącego komisji biegów PZN Grzegorza Staręgę.

 

RANKING KWALIFIKACJI

 

Pierwsza konkurencja OOM 2018 to sprinty indywidualne stylem dowolnym, które zostaną rozegrane w środę 21 lutego. Następne konkurencje to:

22.02.2018 (czwartek)

biegi łączone juniorów i juniorek A, biegi stylem dowolnym kategorii B

24.02.2018 (sobota)

Biegi stylem klasycznym kategorii A i B

25.02.2018 (niedziela)

Team sprinty

 

KOMUNIKAT + PROGRAM OOM 2018 BIEGI NARCIARSKIE

 

red

 

Komentarze - 14

amedynska

Opublikowano: 2018-02-19 11:12:21

Ja przepraszam, że polecę z grubej rury - zamiast marnotrawić czas na robienie fikcyjnych tabelek, tylko po to, żeby wyrwać dodatkowe pieniądze z MSiT i Przewodniczący Komisji Biegów i Dyrektor Sportowy zaczęliby w końcu ogarniać tematy, które mają szansę wpłynąć na rozwój biegów. Ranking fikcyjnych niezgodnych z prawem kwalifikacji - GRATULUJĘ.

Zainteresowana

Opublikowano: 2018-02-19 14:02:10

A o co chodzi z tym fikcyjnym rankingiem ?

amedynska

Opublikowano: 2018-02-19 14:18:15

Taki ranking w ogóle nie powinien być tworzony, ponieważ nie zostały przeprowadzone żadne z zawodów eliminacyjnych, które zostały wskazane w Wytycznych 2017/2018. Do startów w OOM powinien zostać dopuszczony każdy zawodnik, który tylko ma licencję i ochotę startu. Ponieważ OOM jest finansowana ze środków ministerialnych i z zasady w wielu dyscyplinach należy przeprowadzać eliminację, by do samych startów w Olimpiadzie dopuszczać tylko wybranych, najlepszych zawodników, Ministerstwo pokrywa również koszty przeprowadzenia tych eliminacji. W narciarstwie biegowym takie eliminacje od lat kilku nie mają najmniejszego sensu - liczba zawodników jest mniejsza, niż liczba miejsc na OOM. Mimo wszystko PZN tworzy sztuczne tabelki, żeby uzyskać finansowanie z MSiT. Ale w tym roku wpisano, że zawodami eliminacyjnymi, były zawody, które nimi nie były - ani w Wytycznych, ani w obowiązującym kalendarzu :). Ot taka bzdurka - tylko takimi bzdurkami cały ten światek biegowy jest wymalowany. Tu jedna, tam druga, i jakoś to będzie. Nie, nie będzie. Takimi działaniami i p.G.Staręga i cały Zarząd PZN tylko pokazuje, jak nie szanuje, ani zawodników, ani swoich kolegów trenerów.

zero

Opublikowano: 2018-02-19 16:30:54

Myślę że to jest pytanie od Pani S.nie ma pojęcia o niczym koordynator .Brak odwagi

Obserwator

Opublikowano: 2018-02-19 11:32:57

Pani Aniu fikcja i prowizorką w biegach to chleb powszedni.Dziękujemy że pani nie jest obojętny los naszych dzieci.Takiej osoby nam potrzeba!!!

NEMO

Opublikowano: 2018-02-19 12:29:04

Nie wiem czy to straszne czy śmieszne. Chyba raczej smutne.. Panowie (jeden z komisji biegów, drugi z PZN) znów stwarzają pozory działań - teraz chyba przed MSiT, które płaci za festyn o nazwie OOM. Całe to punktowanie jest fikcją bez jakiejkolwiek podstawy prawnej/formalnej! Zarówno Przewodniczący Komisji Biegów jak Dyrektor Sportowy PZN kolejny raz udowadniają, że pełnione przez nich funkcje zwyczajnie ich przerastają. Fakty mówią sam za siebie. Ręce opadają. Zdumiewający przykład jak dalej ośmieszać swoje nazwisko. Ludzie, dajta już k...wa spokój bo nawet dorosłe dzieci po IO rozklejają się w tym Waszym sosie beznadziei. Zróbcie miejsce dla ludzi ogarniających przynajmniej podstawy. Nie jesteście autorytetami. Robicie z siebie pośmiewisko!

NEMO do Obserwatora

Opublikowano: 2018-02-19 12:35:41

Los dzieci (a później seniorów) w tym gronie jest na bardzo odległym planie. Kolorowe kurtki z plakietkami dają wystarczający prestiż działaczom i trenerom. A jak prezes, co w TV występuje, jeszcze piątkę przybije, to już w ogóle pełnia szczęścia i zastrzyk energii na cały sezon. Pani Medyńska trafnie diagnozuje problemy, ale nie zmieni mentalności zdemoralizowanego na wskroś środowiska biegów narciarskich. Fakt, ze skutecznie wytyka "działaczom" czarno na białym: - nieudolność, - brak profesjonalizmu, - brak predyspozycji, - brak zmysłu organizacyjnego, - niegospodarność, - zaniechania zamiast działań. Niezależnie od PZNu za sytuację odpowiadają trenerzy - nie spotkałem się z ich strony z konstruktywną udokumentowaną presją wywieraną na PZN żeby poprawić sytuację. Nie - z trenerów jedynie p. Waldemar Kołcun artykułował publicznie swoje krytyczne stanowisko - Pana przepraszam...

Biegacz

Opublikowano: 2018-02-19 14:07:58

Pani Anno walki z wiatrakami ciąg dalszy Maciej Staręga w wywiadzie z dnia 16.02 wypowiedział się jednoznacznie co sądzi o włodarzach zarządzających biegami nomen omen między innymi o swoim Ojcu trenerze kadry Panu Krężeloku którzy nie mają wizji dla rozwoju biegów.W biegach nastąpiła zmiana pokoleń nasi seniorzy jeżeli chcą dalej trenować sponsorem może być ich klub . Szansę muszą dostać młodzi zawodnicy.Trener musi być z zewnątrz nie związany z naszymi środowiskami decydujący w stu procentach biorący na siebie pełną odpowiedzialność za to co robi.Bez tych zmian nic się nie zmieni.Pozdrawiam

NEMO

Opublikowano: 2018-02-19 15:37:07

To święta prawda jednakże niezależna od Pani Anny. Kto zatem powinien być adresatem skarg i wniosków?

Kibic

Opublikowano: 2018-02-19 18:36:23

Czy tylko ja zauważyłem, że w polsce %27wywyższa%27 się styl łyżwowy. Nic dziwnego, że potem na świecie zawodnicy dostają baty.

Też biegacz

Opublikowano: 2018-02-20 00:59:14

Według mnie kwalifikacje się odbyły, wszyscy wiedzieli, że biegi w Ptaszkowej i Tomaszowie są eliminacjami do OOM. I dobrze, że się odbyły, bo w miejscach gdzie miały się odbyć zostały odwołane w związku z brakiem warunków śniegowych. Rozumiem, że Pani. A. Medyńska uważa, że nie powinna się odbywać OOM, bo nie odbyły się eliminacje. Mam wrażenie, że Pani A. Medyńska poza krytyką PZN-u, niektórych działaczy i lansowaniu się na tym forum nie ma żadnych propozycji rozwiązania niskiego poziomu polskich biegów narciarskich.

amedynska

Opublikowano: 2018-02-20 09:11:12

Musze Pana zdziwić, nie mam najmniejszej potrzeby lansowania, tylko piszę to, co uważam. Do tego, w przeciwieństwie do Pana, pod swoim nazwiskiem. Jeśli Panu wystarcza poczta pantoflowa do działania dyscypliny, to mamy zupełnie inne zdanie na temat poprawnego funkcjonowania organizmu. Nie, nie uważam, że OOM nie powinna się odbyć. Uważam, że zasady kwalifikacji na OOM powinny być jasne i w przypadku zmian dat zawodów, powinny, zgodnie z prawem i statutem PZN, takie zmiany zostać naniesione w Wytycznych i w kalendarzu na czas, a nie roznoszone "pocztą pantoflową". Co do krytyki PZN-u i niektórych działaczy - nie krytykuję, kiedy nie ma ku temu powodów, nie udzielam się poza tym tutaj na forum za często, ale tak uważam i póki co nie mam podstaw do zmiany zdania, że Komisja Biegów Narciarskich nie spełnia podstawowych zadań, które powinna a Zarząd PZN-u bardzo często w swoich decyzjach powołuje się na funkcję doradczą właśnie Komisji Biegów, a uściślając jej Przewodniczącego. Czy oczekuje Pan ode mnie podania na tacy rozwiązania niskiego poziomu polskich biegów? To naprawdę nie rozumie Pan intencji moich działań. Gdyby wnikliwiej czytał Pan moje sporadyczne wypowiedzi na tym forum, udałoby się Panu zauważyć, że w ogóle nie ingeruję i nie oceniam funkcjonowania kadry seniorskiej. Ale chcę, żeby ci młodzi, którzy poważnie myślą o dalszym trenowaniu tej dyscypliny, mogli to robić w środowisku, w którym jest szacunek do zawodnika, w którym działa się wg wcześniej opracowanych i oficjalnie opublikowanych Wytycznych, a nie układów. W którym działania są transparentne i nie mają drugiego dna. W którym osoby odpowiedzialne za dyscyplinę z ramienia PZN, nie pracują na "odwal się" i na ostatnią chwilę. Jak wnioskuję z Pana posta powyżej, Pan akceptuje te działania, których ja nie akceptuję ani w życiu codziennym, ani u swoich współpracowników. Więc przykro mi ale ode mnie nie uzyska Pan żadnego rozwiązania podniesienia poziomu rozwoju dyscypliny. Pozdrawiam

otwarty

Opublikowano: 2018-02-20 11:17:44

Jeżeli chcesz kontynuować dyskusję z Panią Anną podaj swoje prawdziwe dane trzeba mieć trochę cywilnej odwagi chyba że jesteś jednym z tych którym pokazuje się błędy w ich działaniu.

NEMO

Opublikowano: 2018-02-20 19:08:38

Dziękuję za ten wpis. Trafił Pan w punkt, choć na 100% nieświadomie :-D Faktem i treścią swojej wypowiedzi postawił Pan całą diagnozę zapaści dyscypliny pn. Biegi Narciarskie w Polsce :-D TO WŁAŚNIE MENTALNOŚĆ PANA POKROJU HAMUJE ROZWÓJ DYSCYPLINY! W całym środowisku, na każdym kroku panuje właśnie takie zadowolenie z prowizorki, bylejakości i drobnego prowincjonalnego pocwaniaczenia. O pogodzie i trasach pisać nie będę bo inni z tym sobie radzą, a zdaniem Pana i reszty tego światka POLAK NIE POTRAFI! Czy nie obraża Pan tym nas, Polaków ? :-D Krytykujący ten badziew zaszłości postrzegani są jako.. lanserzy. Czy to nie taki raczej histeryczny odruch obronny przed obnażaniem prawdy? Jeszcze raz dzięki za szczery wpis! Robi się miło, kiedy ta druga strona jednak zabiera głos w swojej sprawie :-D

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl