Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PZN publikuje kalendarze dla nartorolkarzy i kombinatorów, ci drudzy wyjątkowo "ubodzy"

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2018-05-18

Nie tylko Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała dzisiaj tworzone przez siebie kalendarze na corocznym Kongresie. Sporo pracy miała ostatnio także Komisja Biegów Narciarskich PZN, która opublikowała kalendarz na sezon letni dla nartorolkarzy. Pojawiły się także kalendarze zawodów dla skoczków i kombinatorów, ale ci ostatni raczej nie mogą cieszyć się z rozwiniętej rywalizacji w swojej dyscyplinie.

 

Sezon nartorolkowego Pucharu Polski zostanie zainaugurowany dokładnie w tym samym dniu, w którym dzieci i młodzież tradycyjnie rozpoczynają rok szkolny, bowiem 1 września, w Tomaszowie Lubelskim. Tydzień Później w Jeleniej Górze odbędą się z kolei Mistrzostwa Polski na nartorolkach, a w połowie września Puchar Polski zawita do Istebnej, by 6 października zakończyć się finałowymi zawodami w Ptaszkowej. Z kolei 22 i 23 września swoje Mistrzostwa będą miały dzieci i młodzież z Uczniowskim Klubów Sportowych, które zaplanowano w Marklowicach.

 

KALENDARZ SEZONU NARTOROKOWEGO NA LATO 2018

 

Na konkursową prosperitę z pewnością liczyć nie mogą kombinatorzy, dla których zabraknie oddzielnych zawodów zarówno w letnim cyklu LOTOS Cup, jak i w październikowych Mistrzostwach Polski, co może budzić wątpliwości, zwłaszcza że dotychczas kombinatorzy w październiku rywalizowali na własnym podwórku. Odrębną rywalizację kombinatorów przewidział jedynie Podkarpacki Zwązek Narciarski Organizujący Letni Puchar Bieszczadów 18 sierpnia.

 

KALENDARZ PZN SKOKI + KN LATO 2018     

 

KaEn

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl