Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Z biegowymi kadrami PZN już wszystko jasne

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2018-06-17

Po ostatnim zarządzie Polskiego Związku Narciarskiego, który odbył się 15 czerwca w Szczyrku poznaliśmy już wszystkie szczegóły dotyczące obsady trenerskiej poszczególnych kadr szkoleniowych Polskiego Związku Narciarskiego.

 

Trenerem głównym kadry A mężczyzn w skład, której wchodzą Maciej Staręga, Kamil i Dominik Bury oraz Mateusz Haratyk jest Tadeusz Krężelok. Grupa zakończyła kilka dni temu zgrupowanie w czeskim Bożym Darze. Zawodnicy mieli także możliwość pobiegania na śniegu w tunelu, w niemieckim Oberhofie.

 

Kadra kobiet trenera Aleksandra Wierietelnego i Justyny Kowalczyk zakończyła tydzień temu zgrupowanie w Witebsku na Białorusi. W najbliższym czasie czeka na zawodniczki kolejne zgrupowanie w Zakopanem. W grupie zaszła jedna zmiana, mianowicie zawodniczkę LKS Witów Ski Mszana Górna Klaudię Kołodziej ma zastąpić Weronika Kaleta z LKS Markam Wiśniowa. Taką informację uzyskaliśmy nieoficjalnie od bezpośrednio zainteresowanych.

W skład kadry kobiet duetu Wierietelny - Kowalczyk wchodzą:

 - Sylwia Jaśkowiec

 - Urszula Łętocha - obie LKS Markam Wiśniowa Osieczany

 - Eliza Rucka - MKS Istebna

 - Agata Warło - NKS Trójwieś Beskidzka

 - Izabela Marcisz - ST Prządki Ski

 - Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

 - Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk.

 

Ostatnią nie do końca pewną kwestią była obsada trenera głównego kadry młodzieżowej. Ostatecznie na wzmiankowanym wyżej spotkaniu zarządu PZN z trenerami klubowymi podjęto decyzję o powierzeniu tego stanowiska trenerowi Januszowi Krężelokowi, którego asystentką została Anna Staręga.

W skład młodzieżówki wchodzą:

 - Marcelina Wojtyła - MKS Istebna

 - Justyna Stefaniuk - UKS Rawa Siedlce

 - Klaudia Pytel - SSR LZS Sokół Szczyrk

 - Klaudia Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna

 

oraz panowie:

 - Wiktor Czaja

 - Maciej Popieluch

 - Dawid Damian - wszyscy KS Jedność Nowy Sącz

 - Michał Skowron

 - Michał Boreczek - obaj MKS Karkonosze Jelenia Góra

 - Bartosz Głaz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

 

 

Kuba Cieślar

 

Komentarze - 3

Edzio

Opublikowano: 2018-06-18 14:20:00

Fajnie bo pierwsze zawody już blisko , a gdzie nasi kadrowicze będą startować ? czy znany jest już wstępny kalendarz ? czy jest to tajemnica ?

NEMO

Opublikowano: 2018-06-18 20:24:25

Jestem pod wrażeniem naszej kadry trenerskiej mężczyzn i kadry młodzieżowej. Wspaniale wykształceni (zwłaszcza trener główny Kadry A mężczyzn), z uznanym i wybitnym dorobkiem trenerskim, a zwłaszcza z bardzo dużym poważaniem środowiska narciarstwa biegowego. Musimy te nasze perełki trenerskie bardzo hołubić i doceniać, bo nam ich podbiorą zagraniczne potęgi narciarskie.

Podszywanie pod nicki trwa.

Opublikowano: 2018-06-22 20:57:54

Jw.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl