Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Na Mieszczańskiej w Krakowie bez zmian, nowym (starym) prezesem PZN ponownie Apoloniusz Tajner

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2018-06-30

W sobotę, 30 czerwca 2018 roku w krakowskim hotelu Novotel odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Narciarskiego, podczas którego wybrano nowe władze PZN. Zebrani delegaci zdecydowali o ponownym wyborze Apoloniusza Tajnera na Prezesa PZN. Poznaliśmy również nowych członków Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej PZN.

 

84 delegatów z całej Polski zebrało się dziś w Krakowie, aby wybrać nowe władze Polskiego Związku Narciarskiego. Zjazd rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej upamiętnieniu zmarłych działaczy oraz sportowców, którzy odeszli od nas od ostatniego Walnego Zjazdu Sprawozdawczego PZN. Później Apoloniusz Tajner przedstawił sprawozdanie Prezesa Zarządu PZN. W swoim przemówieniu Prezes PZN skupił się na omówieniu rozwoju finansowego Związku na przestrzeni lat, począwszy od 2006 roku. Przedstawił również najważniejsze sukcesy sportowe polskich narciarzy, opowiedział o rozwoju programów młodzieżowych oraz planowanych inwestycjach i celach na kolejne czterolecie. Apoloniusz Tajner podziękował wszystkim osobom współpracującym z Polskim Związkiem Narciarskim, a na koniec zaprezentował krótki film z ceremonii wręczenia złotego medalu Kamilowi Stochowi na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Przedstawiono również sprawozdanie z działalności finansowej PZN oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej PZN.

 

Podczas Walnego Zjazdu wręczono także tytuły Członka Honorowego PZN. Odznaczenie otrzymali: Szymon Krasicki, Helena Leszczyńska, Grzegorz Kotowicz, Jan Szturc, Adam Zając, Czesław Fluder, Barbara Sobańska, Zofia Kiełpińska oraz Piotr Nowacki. Tytuły Członka Honorowego PZN wręczali Prezes PZN Apoloniusz Tajner oraz Doradca Prezydenta RP Piotr Nowacki.

 

Do walki o fotel prezesa PZN zgłosił się tylko jeden kandydat: pełniący tę funkcję od 2. lutego 2006 roku Apoloniusz Tajner. W głosowaniu otrzymał 75 głosów za, 9 głosów było natomiast nieważnych. Zatem przez kolejne cztery lata będzie pełnił funkcję Prezesa Związku.

 

Członkami Zarządu PZN zostali:

  1. Wojciech Gajewski

  2. Teresa Socha

  3. Jarosław Konior

  4. Marcin Blauth

  5. Zbigniew Wuwer

  6. Wojciech Gumny

  7. Marek Pach

 

W skład Komisji Rewizyjnej weszli:

  1. Maria Twardoch

  2. Kazimierz Kilian

  3. Maciej Wasylkowski

  4. Jan Braja

 

źróło: informacja prasowa PZN/Anna Karczewska

tytuł pochodzi od redakcji

 

 

 

Komentarze - 4

:))

Opublikowano: 2018-07-01 09:57:23

No i teraz Drodzy biegacze zanim zaczniecie narzekać na PZN sprawdzcie sobie listę delegatów - głosy nieważne to przedstawiciele alpejczyków. Wasi delegaci murem za Tajnerem!

Apollo

Opublikowano: 2018-07-02 14:20:09

I znowu Sir Tajnero został królem polskich nart, Gratulacje :) Skoki gorą a Biegi znowu będą się prosić o wszystko, szkoda tylko młodziezy bo po co ma trenowac skoro nic sie w nia nie inwestuje

OMEN

Opublikowano: 2018-07-05 13:46:24

Tak. Wszystko zgodnie z wolą trenerów klubowych/okregowych biegaczy :-) PRL w sercach góruje! :-)

Prezes

Opublikowano: 2018-07-05 18:32:08

Znowu środowisko biegaczy narciarskich płacze i rozdziera szaty. A może warto wreszcie przyznać, że oprócz biadolenia na Skipolu nic nie robicie nieudacznicy życiowi. Stara i niedokształcająca się kadra trenerska oraz niewychowana, nieprzygotowana i zmanierowana młodzież sportowa to obraz polskich biegów narciarskich.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl