Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Projekt kalendarza zawodów PZN w biegach narciarskich

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2019-10-02

Prezentujemy projekt kalendarza Polskiego Związku Narciarskiego w konkurencji biegi narciarskie na sezon 2019/20. Ostateczny kalendarz zostanie opublikowany po 14 października b.r.

 

W kalendarzu znajduje się pięć edycji Pucharu Grupy Azoty, zawody pucharu kontynentalnego FIS Slavic Cup (2 edycje) , Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (jeszcze nie rozstrzygnięto, które województwo podejmie się organizacji) oraz Mistrzostwa Polski Seniorów. Jeżeli chodzi o tą ostatnią imprezę, to w tym sezonie zostanie rozegrana w nowej formule.

Część pierwsza to wg tego projektu sprint, dystans i sztafety czteroosobowe, część druga, biegi maratońskie na dystansie 50 i 30 kilometrów zostanie rozegrana w ramach Biegu Piastów.

Poniżej projekt kalendarza.

 

kalendarz

 

I jeszcze uwaga/cytat z nadesłanej informacji z PZN:

 

"Do tej pory nie wpłynęły wnioski z okręgów/klubów dotyczące organizacji zawodów z cyklu Pucharu Grupy Azoty stąd też miejsca są wpisane domyślnie na podstawie zeszłorocznych lokalizacji (wnioski wpłynęły jedynie z LOZN i POZN-Białystok)"...

 

Co z resztą Okręgowych Związków Narciarskich? Na razie śpią...

 

Kuba Cieślar

 

Komentarze - 3

Hehe

Opublikowano: 2019-10-02 21:09:40

Czyli w OOM nie będą startować najlepsze juniorki i juniorzy bo będą na BPS przed MSJ. Nie ma to jak ułożyć kalendarz;)

Haha

Opublikowano: 2019-10-03 23:46:48

A mnie to wszystko rybka. Co mnie obchodzą zmagania jakiejś niszowej dyscypliny sportowej i jeszcze z bardzo słabiutkim poziomem sportowym w wydaniu polskich biegaczy.

BART

Opublikowano: 2019-10-07 21:51:52

Na stronie FIS-u Slavic Cup w Wiśle nie jest ujęty.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl