Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

"13 pytań do..." (5): Krzysztof Puda

Biegi narciarskie Polska -> Wywiady

2019-06-27

Korzystając z wakacyjnej przerwy, redaktorzy portalu Skipol.pl postanowili przepytać polskich biegaczy oraz biegaczki, którzy znaleźli się w czołowych "15" rankingu PZN w swoich kategoriach za ubiegły sezon. Naszym kolejnym rozmówcą był Krzysztof Puda. Zapraszamy do lektury.

 

1. Ulubiony biegacz/biegaczka z obecnie startujących?
Johannes Høsflot Klæbo

 

2. Idol/idolka z czasów dzieciństwa?
Ole Einar Bjørndalen

 

3. Najlepszy biegacz/biegaczka w historii?
Bjørn Dæhlie

 

4. Najlepszy polski biegacz/biegaczka w historii?
Józef Łuszczek

 

5. Najbardziej przereklamowany biegacz/biegaczka?
Nie ma takiego biegacza ani biegaczki, moim zdaniem

 

6. Najlepszy trener, z którym pracowałem?
Włodzimierz Waluś

 

7. Najlepszy biegacz, z którym rywalizowałem?
Mateusz Haratyk

 

8. Największy sukces w karierze?
Vice mistrzostwo Polski juniorów OOM Zakopane

 

9. Największy sukces w poprzednim sezonie?
Mistrzostwo Polski na nartorolkach w Jeleniej Górze

 

10. Najlepsza trasa biegowa w Polsce?
Kubalonka

 

11. Ulubiony bieg narciarski?
Bieg Piastów

 

12. Najlepsza firma produkująca sprzęt narciarski?
Różnie, Fischer bez apelacyjnie jeśli chodzi o narty i buty, a jeśli chodzi o kije to 3 firmy są dla mnie ulubione czyli KV+, LEKI oraz EXEL.

 

13. Cele na nowy sezon?
Niestety po sezonie zimowym zakończyłem karierę

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 11

czekałem na wywiad z tym chłopakiem

Opublikowano: 2019-06-27 11:39:00

i to jest właśnie przykład zawodnika, który został WZORCOWO olany przez wszystkie możliwe struktury, po skończeniu szkoły mistrzostwa sportowego. Chłopak z potencjałem, pracowity, skromny. Bez szans na jakikolwiek rozwój. Bo wszyscy mają takich w tyłku. A jeśli dochodzi do tego brak bliskich znajomości trenera klubowego z Prezesem Tajnerem lub kimś z Zarządu PZN, to przepada od razu i kończy bieganie. Bo nie ma szansy na żadne finansowanie, które by doprowadziło do jakiegokolwiek progresu. A bujanie się i życie złudnymi nadziejami, to strata czasu.

Kibic

Opublikowano: 2019-06-28 21:32:46

Talenty takie właśnie jak Krzysiek Puda są zmuszone do podjęcia decyzji o zakończeniu kariery w tak młodym wieku. Wszystko to wina PZN a co najgorsze zarządów swojego macierzystego klubu jakim jest LKS Klimczok Bystra. Prezes który "zarządza " klubem, a tak naprawdę jest sterowanym przez innych ludzi co oznacza że oczkiem w głowie tych Panów są skoki narciarskie, co za tym idzie, nie pod drodze im dbanie o kariery Biegaczy Narciarskich.

Obserwator

Opublikowano: 2019-06-29 22:32:22

Miał być podobno system w biegach narciarskich ale skończyło się jak zawsze.Szkoda bo Ci chłopcy mogli wiele pokazać gdyby stworzono im warunki.U nas musisz cały czas udowadniać że jesteś dobry nikt nie patrzy na to że chłopaki są w różnych fazach rozwoju i każdy powinien, się rozwijać pod wodzą dobrego trenera.Ale nie daje się im rzadnych szans.To jest sport w którym nie szanuje się młodych ludzi .Pozostawienie są samym sobie.

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-06-30 11:23:47

Ależ w biegach jest system.. W biegach kobiecych. Wypracowany przez lata przez duet Wierietielny-Kowalczyk!. Widać wyraźnie, że kadra nie jest zamknięta i wchłania potencjalne talenty. Po kilku miesiącach widać pierwsze wyniki. Jeżeli nikomu nie przyjdzie do głowy majstrowanie przy tym systemie sukcesy za kilka lat gwarantowane. W Jakuszycach po MP Justyna Kowalczyk przez tydzień biegała z potencjalnymi kadrowiczkami by wyeliminować te którym brak chęci do ciężkiej pracy.

do sosny adama

Opublikowano: 2019-06-30 12:05:21

Soad,czy tu ktoś pisze o biegach kobiecych??? Nie widzisz, że jest mowa o chłopakach, na których nie ma pieniędzy ani w klubie, ani w kadrze, ani nigdzie indziej. Znasz Krzyśka Pudę? Możesz coś o nim powiedzieć? Więc milcz, jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie a peany na cześć teamu Kowalczyk pisz na fb czy tt. Albo jak pojawi się artykuł o dziewczynach.

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-06-30 15:12:13

A dlaczego brak pieniędzy? Bo nikomu w środowisku nie zależy. Trenerzy zmieniają się bez przerwy. Panie (dziewczyny) mają dokładnie zaplanowane przygotowania do sezonu. Obecnnie jeśli się nie mylę zaliczają trzeci obóz (teraz na lodowcu). Wszyscy zainteresowani w kraju i za granicą z uwagą przyglądają się pracy zespołu Justyny i Aleksandra. TTylko komentujący ze skipola biadolą na temat krzywdzonych "chłopców"

xc

Opublikowano: 2019-06-30 16:19:43

Czy Pan, Panie Sosna wie o czym pisze? Biadola o chłopcach? A czy to ci 17-19letni chłopcy mają sobie za być może pieniądze rodziców/znajomych itp. zatrudnić porządnego trenera, takiego, który ich poprowadzi dłużej niż jeden sezon, takiego, który ma zapał do pracy i chęć rozwoju? Bo gdyby p. J.Kowalczyk miała inny pomysł na życie, niż trenowanie dziewczyn, to te nastolatki byłyby w takiej samej szarej dupie, jak ich nastoletni koledzy. Po to jest związek narciarski, który na szkolenie młodzieży z dyscyplin, które ma pod sobą zgarnia co roku ponad 3 miliony złotych z Ministerstwa i ponad 1,5 Mio na szkoły sportowe, żeby zabezpieczyć szkolenie na odpowiednim poziomie. A nie, jak chłopak z potencjałem kończy szkołę, to przestaje istnieć i nie ma szans na rozwój.

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-06-30 17:24:18

Święte słowa. Byłyby w fatalnej sytuacji i nie miałyby szans na rozwój. Mam nadzieję, że Pani Justyna zostanie przez wyniki zawodniczek zachęcona do kontynuowania pracy. http://wyborcza.pl/7,154903,24949437,justyna-kowalczyk-zaluje-ze-nie-jestem-dziesiec-lat-mlodsza.html

i jeszcze

Opublikowano: 2019-06-30 12:06:16

nie wyeliminowała żadnej. Wiec nie pisz bzdur.

Obserwator

Opublikowano: 2019-06-30 15:24:50

Szkoda że chłopaki nie zostali zaproszeni na treningi aby stwierdzić czy można dać im szansę.Szkoda ale tak jest jak nikogo nie obchodzi zaplecze kadry.

Prezes

Opublikowano: 2019-07-01 13:51:05

Nie marudzić tu na forum, jest dobrze i tak będę trzymał ten związek w ryzach. Jeżeli ktoś uważa, że skoki są lepiej traktowane, to niech trenuje skoki narciarskie, a nie buja się na końcu listy wyników w biegach narciarskich. I tyle w tym temacie, zrobię jak będę chciał, a zakompleksionym i zawsze krytykującym proponuję się zabrać do pracy,..... i to szybko.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl