Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Wiesław Cempa dla skipol.pl o planach startowych swoich podopiecznych

Biegi narciarskie Polska -> Wywiady

2013-11-14

Cempa Wieslaw
Dzisiejszego dnia skontaktowałem się z trenerem kadry młodzieżowej Polski w narciarstwie biegowym, Wiesławem Cempą, którego zapytałem o nadchodzące plany startowe jego teamu.


Piotr Walkowiak: Czy mógłby trener nakreślić nadchodzące plany startowe swoich podopiecznych?

Wiesław Cempa: W nadchodzącą niedzielę udajemy się do Santa Caterina na zgrupowanie oraz pierwsze starty w zawodach FIS. Następne przeniesiemy się do Seefeld, gdzie zaplanowane mamy trzy starty (6.-8.12.2013). Kolejny weekend zaplanowany jest w ST. Ulrich/Pillerseetal (13.-15.12.2013), gdzie wystartujemy w Alpen Cupie. W dniach 21.-22.12.2013. zawodnicy powalczą w czeskich Hornich Miseckach, w Slavic Cupie, gdzie rozegrane zostaną również kwalifikacje do Mistrzostw Świata Juniorów w Val di Fiemme. Jeśli dani zawodnicy zrobią odpowiednią liczbę FIS punktów wcześniej, w zawodach Alpen Cup, to nie będą musieli się kwalifikować w Miseckach.

PW: Jak minął Wasz sezon przygotowawczy?

WC: Sezon przygotowawczy został dobrze przepracowany. Byliśmy dwa razy na lodowcu, trzy razy na zgrupowaniu w Zieleńcu, a także w Zakopanem oraz we Wałczu. W Wałczu gościliśmy w czerwcu, Zieleniec został rozłożony na lipiec, sierpień oraz wrzesień. Na przełomie października i listopada wybraliśmy się na lodowce i już wyruszamy na ostatnie szlify oraz pierwsze starty.

Rozmawiał: Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl