Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PyeongChang: Pokaz siły Marit Bjoergen w biegu na 30 km! Justyna Kowalczyk 14.

Biegi narciarskie świat -> Wywiady

2018-02-25

Ostatnią biegową konkurencją na Igrzyskach Olimpijskich był bieg ze startu wspólnego na dystansie 30 km stylem klasycznym. Mistrzynią Olimpijską we wspaniałym stylu zostala Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk zakończyła rywazliację na 14 miejscu.

 

 

Przy pustych trybunach, ale za to przy bardzo ładnej pogodzie. Zawodniczki pokonywały 30 km. Zwycieżczynią biegu, została Marit Bjoergen. Można było spodziewać się że ciężko będzie wygrać z 37 letnią zawodniczką, jednak aż takiej dużej przewagi chyba nikt się nie spodziewał. 

 

Marit Bjoergen ponad połowę trasy pokonywała w samotności, uciekła rywalkom już w okolicach 10 km i tak kontrolując bieg, powiększała systematycznie przewagę. 

Za Norweżką bywało różnie. Do połowy dystansu biegła grupa pościgowa w składzie Kalla, Parmakoski, Stadlober, Nillson i Oestberg. 

Jednak już pod koniec biegu Krista Parmakoski, również uciekła rywalkom i miała przewagę około 15 sekund nad goniącymi ją Oestberg i Nilson. Wiadomym było że walka o pozostałe dwa medale rozegra się właśnie pomiędzy tymi trzema zawodniczkami. 

W efekcie Wicemistrzynią Olimpisjką została Krista Parmakoski,dla ktorej są to jak do tej pory najlepsze Igrzyska. Zdobyła na nich aż trzy medale. Brązową medalistką została Sitna Nillson.

 

Bardzo dobrze radziła sobie podczas biegu Theresa Stadtlober, jednak pomyliła trasę przy zmianie nart i musiała nieco nadrabiać co poskutkowało lokatą w czołowej dziesiątce, a trzeba przyznać że Austryjaczka mogła walczyć o pozycję medalową. 

 

Justyna Kowalczyk, przez większosć dystansu plasowała się na początku drugiej dziesiątki, i tak zakończyła rywalizację. Ze stratą nieco ponad pięciu minut wywalczyła 14 pozycję.

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 3

Brawo Justyna

Opublikowano: 2018-02-25 18:44:59

za bieg i słowa w wywiadzie - skandal, że nikt inny nie wystartował w biegu na 3o km i 50 km. Masz rację to skandal, kpina i wielkie oszustwo!!! Po cholerę jechać i nie biegać?!

Justyna ok

Opublikowano: 2018-02-26 08:03:49

Nareszcie ktoś powiedział jasno i wyraźnie o naszych "reprezentantach" Czekam tylko na to co mają do powiedzenia na ten temat Staręga, Marcisz Galewicz, bo to że ich wyjazd był turystyczny pokazali sami nie podejmując tematu jeżeli chodzi o bieg długi. Jak powiedziała Justyna Australijczycy mogą nasi nie

herminator

Opublikowano: 2018-02-26 11:43:16

po tym co Justyna osiągnęła w swoje karierze , nikt nie ma prawa Jej tak ostro krytykować. Wykonała maksymalny wysiłek , niczego nie odpuściła w przygotowaniach (śledziłem je). Czy dziś ktoś wiesza psy np. na M.Hellnerze, albo H.Weng? Nie, po prostu w sporcie jest tak,. że w pewnym momencie kariery są lepsi zawodnicy i przybiegasz za nimi. Mimo, ze cisnałeś na maksa

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl