Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dwukrotne zwycięstwa Makarainen i Fourcade

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-01-17

Kaisa Makarainen i Martin Fourcade zwyciężyli w sprincie i biegach na dochodzenie w Ruhpolding. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Magdalena Gwizdoń, która pierwszy raz w tym sezonie uplasowała się w czołowej dziesiątce.

 

Pierwsze dni startów stały pod znakiem sprinterskich zmagań. W tym sezonie swoją dominacje potwierdza Martin Fourcade, który z przewagą 18 sekund zwyciężył nad drugim Julianem Eberhardem, a nad trzecim Emilem Heagle Svendsenem prawie 40 sekund. Trzeba jednak zaznaczyć fakt, iż całą trójka nie myliła się na strzelnicy. Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik zajął 66. lokatę, Mateusz Janik 90. a 94. był Rafał Penar. Żaden z zawodników nie zakwalifikował się do biegu pościgowego. 

WYNIKI

 

Wśród kobiet pierwsza wygraną w tym sezonie zaliczyła Kaisa Makarainen. Finka była bezbłędna na strzelnicy, a bardzo dobry bieg pozwolił na 22 sekundowe zwycięstwo nad Gabrielą Koukalovą, trzecia Laura Dahlmeier straciła do prowadzącej Finki 30 sekund.

Najlepiej z Polek poradziła sobie Magdalena Gwizdoń, która nie myliła się ani razu na strzelnicy i zajęła 10. pozycję tracąc do Makarainen niespełna półtorej minuty. Pozostałe Polki spisały się już gorzej. Monika Hojnisz z dwoma niecelnymi strzałami zajęła 56. pozycję. Kinga Mitoraj miała stu procentową skuteczność, jednak słabszy bieg pozwolił zając jedynie 62. pozycję. Krystyna Guzik myliła się trzykrotnie tak samo jak Kamila Żuk. Zawodniczki zajęły odpowiednio 67. i 76. miejsce. 

WYNIKI

 

Następnego dnia odbyły się biegi na dochodzenie. Wśród mężczyzn znów niepokonany był Martin Fourcade, jednak Emil Hegle Svendsen postraszył Francuza, po trzecim strzelaniu wykorzystał błędy lidera i wybiegł na trasę przed Fourcadem. Jednak w ostatecznym rozrachunku to trójkolorowy zawodnik był górą, Norweg musiał cieszyć się z drugiej lokaty, a trzecie miejsce przypadło Michałowi Krcmarowi, który finiszu pokonał Antona Szypulina. Polacy nie startowali. 

WYNIKI

 

Wśród kobiet pierwsze dwa miejsca były odwzorowaniem sprintu. Za Makarainen i Koukalovą uplasowała się Marie Dorin Habert, która myliła się trzykrotnie na strzelnicy. Magdalena Gwizdoń, spadła o 5 miejsc i ostatecznie zameldowała się na 15 pozycji. Polka myliła się dziś tylko raz.

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl