Biathlon: Inauguracja Pucharu IBU w Sjusjoen. Krystyna Guzik w 10, Grzegorz Guzik 16!

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-11-23

Tydzień temu w Norwegii odbyły się nieoficjalne zawody otwierające sezon. Dziś miała miejace inauguracja zawodów IBU. Dobrze spisał się Grzegorz Guzik, któy zajął miejsce 16. Pucharowe punkty zdobył również Łukasz Szczurek. Wśród kobiet Krystyna Guzik zajęła 10 pozycję, a Kinga Mitoraj została sklasyfikowana na 14 miejscu.

W Sjusjoen w biegu sprinterskim zwyciężył Emilien Jacquelin z Francji, pięć sekund do zwycięztwa zabrakło Johannesowi Kuehna. Aleksiej Slepow z Rosji zajął trzecie miejsce a jego strata wyniosła 8 sekund.

Najlepszy z Polaków, Grzegorz Guzik mylił się dwukrotnie na strzelnicy, i trzeba przyznać że bieg miał na całkiem niezłym poziomie.Zawodnik BKS WP Kościelisko miał 33 czas po odliczeniu strat na strzelnicy.  Na 29 miejscu znalazł sie Łukasz Szczurek, również z dwoma rundami karnymi na koncie. Aż sześć niecelnych strzałów zaliczył Andrzej Nędza- Kubiniec i zajął 49 pozycję. Na 75 miejscu uplasował się Mateusz Janik.

Wśród kobiet z Polek najlepiej poradziła sobie druga połówka małżeństwa Guzików. Krystyna, przy czterech niecelnych strzałach zamknęła pierwszą dziesiątke. Bardzo dobrze spisała się również Kinga Mitoraj, która pudłowała trzykrotnie i zajęła 14 lokatę.  Niestety na strzelnicy nie najlepiej poradziła sobie Kamila Żuk, która zaliczyła aż 8 karnych rund i zajęła 72 miejse.

Zwyciężyła Uliana Kaisehva, która była dziś bezbłędna na strzelnicy. Drugą pozycję zajęła Thekla Brune-Lie, która straciła ponad 40 sekund do zwyciężczyni. Na trzecim miejscu znalazła się Olga Iakushova, ze stratą ponad minuty. Dzisiejsza zwyciężczyni okazała się być jedyną niepudłującą zawodniczką.  I przy naprawdę dobrym biegu, nikt nie był w stanie jej zagrozić.

W sobotę zawodników czeka kolejny ten sam bieg i poźniej starty w sztafetach mieszanych.