Biathlon: Rodzi się nowa gwiazda. Denise Herrmann ponownie zwycięża w Pucharze Świata

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-12-03

Denise Herrmann staje się powoli gwiazdą biathlonu. Po zwycięstwie we wczorajszym sprincie, zwyciężyła dziś ponownie w biegu na dochodzenie na dystansie 10 km. Najlepszą z Polek była Krystyna Guzik.

Niezły transfer z biegów do biathlonu zalicza Denise Herrmann, która jak na razie radzi sobie świetnie na biathlonowym podwórku. W dniu dzisiejszym pokonała drugą na mecie Justine Braisaz o 25 sekund. Warto zaznaczyć, że Francuzka nie biegała dziś rund karnych, a Niemka miała do pokonania aż 300 metrów dodatkowego biegu. Na trzecim miejscu uplasowała się Marte Olsbu z Norwegii.

Polskie zawodniczki nadal docierają się w tym sezonie zimowym. Jednak jest już coraz lepiej. Po raz kolejny nasze reprezentantki są solidarne na strzelnicy i pudłują czterokrotnie. Najlepiej wypadła dziś Krystyna Guzik, miejsce 28. Tuż za nią znalazła się Weronika Nowakowska. Na 32 pozycji ukończyła rywalizację Magdalena Gwizdoń, a Monika Hojnisz uplasowała się na 49 miejscu.