Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ Hochfilzen: W biegu sprinterskim zwyciężają Johannes Boe i Daria Domracheva. Dobry start Polek

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-12-08

Drugi pucharowy weekend to rywalizacja w Hochfilzen. Pogoda nie rozpieszczała zawodników, ale w tych warunkach najlepiej poradzili sobie Johannes Boe i Daria Domracheva. Najlepiej z reprezentantek Polski wypadła Weronika Nowakowska. 

 

 

Dziś w Hochflizen warunki atmosferyczne były bardzo trudne. Padający śnieg, „miękka trasa” to wszystko spowodowało, że na starty było bardzo ciężkie.

 

Wśród mężczyzn zwyciężył Johanne Boe, jest to druga wygrana Norwega w tym sezonie. Na drugim miejscu uplasował się Martin Fourcade, a trzeci był Jakov Fak. Cała trójka była dziś bezbłędna na strzelnicy, i co może dziwić… fakt, że zawsze to Francuz dominował w biegu. W tym sezonie ma jednak mocnego konkurenta, który dziś pokonał o 13 i 20 sekund zawodników z podium.

 

Spośród Polaków najlepiej poradził sobie Grzegorz Guzik, który zakończył zawody na 76 miejscu. Andrzej Nędza-Kubiniec zakończył zawody na 87 pozycji, a Łukasz Szczurek to lokata 93.

Jednak te miejsce chyba nie doońca satysfakcjonują naszych zawodników…

 

WYNIKI

 

 

Zdecydowanie więcej optymizmu jest po starcie naszych Pań. Najlepiej z naszych reprezentantek zaprezentowała się Weronika Nowakowska, która zakończyła zawody na miejscu 22. Krystyna Guzik to pozycja 25. a Magdalena Gwizdoń 35. Wszystkie trzy panie pudłowały dziś dwukrotnie.

Monika Hojnisz wyłamała się z” paktu” naszych pań niestety na gorsze. Pudłowała dziś trzykrotnie i zakończyła rywalizację na miejscu 56.

 

 

Pierwszy raz od przerwy macierzyńskiej, zwyciężyła Daria Domracheva, która dziś była bezbłędna i pokonała drugą na mecie Anastazję Kuzminę o 22 sekundy. Na miejscu trzecim zawody kończy Dorothea Wierer.

 

WYNIKI 

Już jutro biegi pościgowe. 

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 1

r

Opublikowano: 2017-12-08 18:02:42

Kuzmina tez po macierzynskch choc nie wiem kiedy wrocila. A młodych Polek nie widac? U mężczyzn bryndzą bo u nas nie ma obowiązkowej służby wojskowej gdzie mozna byli talenty wyłapać. Trudno nam z chętnymi rywalizować z takimi systemami odsiewu talentow

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl