PŚ Biathlon: Weronika Nowakowska na miejscu 14. zwycięża Laura Dahlmeier

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-12-16

Drugi dzień rywalizacji w PŚ w biathlonie we francuskim Le Grand Bornand to biegi pościgowe na dystansie 10 km. Najlepiej z naszych reprezentantek wypadła ponownie Weronika Nowakowska, która ukończyła zawody na 14. miejscu. Zwyciężyła Laura Dahlmeier z Niemiec.

Laura Dahlmeier w zeszłym sezonie deklasowała rywalki praktycznie w każdym biegu. Tę zimę jednak rozpoczęła niefortunnie od choroby. W późniejszych startach niczym nie przypominała siebie z zeszłego roku, jednak dzisiejszy bieg pozwolił jej ponownie wrócić na szczyt. Zwyciężyła pewnie z 14-sekundową przewagą nad Anastazją Kuzminą, reprezentantką Słowacji. Na trzecim miejscu uplasowała się Lisa Vitozzi. Na ostatnim strzelaniu swoje szanse na miejsce w pierwszej trójce zaprzepaściła Wita Semerenko, która spudłowała trzykrotnie i spadła na ósmą pozycję.

Weronika Nowakowska powoli zaczyna nas przyzwyczajać do roli faworytki w polskim zespole. Po 11. miejscu w biegu sprinterskim, dziś zajęła 14. pozycję w biegu pościgowym. Warto zaznaczyć, że w trakcie biegu znajdowała się nawet na 6. lokacie, jednak dwa "pudła" na ostatnim strzelaniu spowodowały spadek na miejsce poza czołową dziesiątką.

Krystyna Guzik zdołała awansować z 29. na 21. miejsce, a Magdalena Gwizdoń poprawiła się aż o 19 pozycji i została sklasyfikowana na miejscu 32.