Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Podsumowanie dnia. Czyli Weronika Nowakowska 6!

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-01-04

Dzisiejszy dzień to start w Pucharze Świata naszych czołowych zawodniczek oraz Pierwsze zawody "Celuj w Igrzyska". Z międzynarodowych startów możemy coraz bardziej się cieszyć, natomiast Polskie zmagania musze jeszcze troche poczekać. 

 

 

Puchar Świata po świątecznej przerwie zawitał do Oberhofu, gdzie zawodniczki zmierzyły się dziś w biegu sprinterskim. Przed zawodami, nasze reprezentantki nie zachwalały swojej poświątecznej formy, jednak zapewniały że dadzą z siebie wszystko. Tak też zrobiły. 

 

Najlepszą naszą reprezentantką była dziś Weronika Nowakowska, która wywalczyła najlepszy wynik w tym sezoniem, jakim jest 6 miejsce.  Magdalena Gwizdoń, ukończyła rywalizację na miejscu 19, z jedną karną rundą. Tuż za nią z takim samym dorobkiem na strzelnicy, uplasowała się Krystyna Guzik, a pierwsze Pucharowe punkty w tym sezonie wywalczyła Monika Hojnisz, która została sklasyfikowana na miejscu 34. 

 

Zwyciężyła ponownie Anastazja Kuzmina, która potwierdza bardzo dobrą dyspozycję w tym sezonie. Na miejscu dugim, ze stratą aż 35 sekund zawody ukończyła Kaisa Makarainen, a najniższy stopień podium przypadł Weronice Vitkowej. 

Warto zauważyć, że dopiero ósma zawodniczka na mecie Linn Person ze Szwecji miała stu procentową skuteczność na strzelnicy. 

 

WYNIKI 

 

 

A na krajowym podwórku, bez szału. Pierwsze zawody " Celuj w Igrzyska" zostały najpierw przeniesione do Kościeliska, aby później je odwołać z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Czyli jak narazie, nasi najmłodsi adepci biathlonu, na swoją kolej w tym sezonie muszą poczekać do 9 stycznia. Tego dnia odbędzie się inauguracja "Celuj w Igrzyska" w Jakuszycach ( tam warunki powinny nie utrudnić rywalizacji) oraz będą to kwalifikacje do OOM. 

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl